Atnaujinta lydinčių (artimųjų) asmenų dalyvavimo gimdyme tvarka

Gimdyme gali dalyvauti tik tie asmenys, kurių SARS-CoV-2 tyrimo atsakymas yra neigiamas, neturi ūmių kvėpavimo takų infekcijų simptomų,  kuriems netaikoma izoliacija.

 • Gimdyme leidžiama dalyvauti tik vienam, gimdyvei artimam asmeniui ir tik tuomet, kai gimdymas vyksta natūraliais gimdymo takais. Artimasis, būdamas kartu, privalo dėvėti vienkartinę medicininę kaukę ar respiratorių, pilnai dengiančius burną ir nosį, gali turėti savo šlepetes, vandens, jei reikia.
 • Svarbu laikytis tvarkos ir vykdyti personalo nurodymus.
 • Lydinčiam asmeniui imamas ėminys SARS-CoV-2.
 • Jei gimdyvę lydinčiam (artimam) asmeniui  viruso SARS-CoV-2 tyrimas (tiriant PGR metodu) buvo atliktas ne vėliau kaip prieš 72 val. ir tyrimo rezultatas buvo neigiamas bei gimdyvę lydintis (artimas) asmuo laikėsi izoliacijos reikalavimų, tokiu atveju SARS-CoV-2 ėminys lydinčiam asmeniui neimamas
  Jei gimdyvę lydintis (artimas) asmuo atitinka šio punkto aukščiau įvardintą sąlygą,  jei pageiduja, gali likti su gimdyve Ligoninės pogimdyvinėje palatoje.

 • Gimdyme dalyvavęs lydintis (artimas) asmuo ir likęs su gimdyve Ligoninės pogimdyvinėje palatoje turi būti visą laiką su paciente tik toje palatoje, neišeiti iš jos be medicinos personalo leidimo ir priežiūros.
 • Gimdyvei reikia turėti visas asmens higienos priemones (dantų šepetėlį, dušo reikmenis), įklotus apatinius ir viršutinius rūbus persirengimui, kai būsite pogimdyvinėje palatoje. Gimdykloje gimdyvių drabužiais rūpinasi skyrius.
 • Naujagimiui rūbelių nereikia, kol būsite ligoninėje. Jei pageidaujate, galite turėti vilnones kojines naujagimiui.
 • Jūsų atsivežti rūbeliai ir sauskelnės mažajam bus reikalingi, kai keliausite namo.
 • Taisykles, susijusias su COVID-19 Akušerijos ginekologijos skyriuje rasite čia:

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti