Vyko sveikatinimo akcija, skirta paminėti Tarptautinę slaugytojo dieną

Gegužės 12oji – didžiausią įtaką šiuolaikinės profesionalios organizuotos slaugos atsiradimui turėjusios įžymios XIX amžiaus slaugytojos Florencijos Naitingeil  gimimo diena, kuri Tarptautinio Raudonojo kryžiaus organizacijos sprendimu kasmet minima kaip Tarptautinė slaugytojo diena. Šiai dienai paminėti Marijampolės ligoninėje buvo organizuojama sveikatinimo akcija.

Lietuvos Respublikos Seimas 2013 – uosius paskelbė sveikatingumo metais. Lietuvos šviesuolis Vilius Storosta – Vydūnas teigė: „reikia išmokti sveikam išlikti“.

Slaugytojo profesija – skleisti žinias, palaikyti sveikatinimo iniciatyvas, skatinti savirūpą. Prisidėdama prie gražių Sveikatingumo metų iniciatyvų, Marijampolės ligoninės slaugos taryba Tarptautinės slaugytojo dienos paminėjimui organizavo sveikatinimo akciją ambulatoriniams pacientams: gegužės 10-ąją visiems besikreipiantiems į Konsultacinę polikliniką buvo dalinamos informacinės skrajutės, pacientai buvo kviečiami į specialų slaugytojo postą sužinoti savo kūno masės indeksą, pasimatuoti arterinį kraujo spaudimą, nusistatyti gliukozės kiekį kraujyje, išklausyti slaugytojo patarimus sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo klausimais.

„Džiugu, jog Sveikatinimo akcija sulaukė tokio didelio susidomėjimo, o mūsų pastangos taip vertinamos pacientų“ – sakė direktoriaus pavaduotoja slaugai Rita Kepalavičienė. Akcijos metu slaugytojai ne tik dalino patarimus sveikatos išsaugojimo klausimais, linkėjo geresnės sveikatos, bet ir skatino pacientus naudotis ligoninėje teikiamomis ambulatorinėmis fizinės medicinos ir reabilitacijos paslaugomis, slaugytojo diabetologo paslaugomis.

Dalyvavusieji akcijoje pacientai turėjo daug klausimų slaugytojams, vienas iš jų: „kada bus kita akcija“? Belieka tikėtis, jog sveikatingumo metai taps realia paskata labiau rūpintis savo bei kitų sveikata.

„Meilė turi būti tikra. Meilė tikra tada, kai galima atvirai kalbėti, kai siūlomasi padėti, kai mokomasi jautrumo kitam…“ (Motina Teresė)

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti