Vandens procedūros – ypač naudingos atvėsus orams!

Atvėsus orams dažnam tenka susirūpinti savo sveikata. Temperatūros pokyčiai, padidėjusi drėgmė, stiprus vėjas neretai sukelia sąnarių skausmus, neigiamai veikia odos būklę, vis dažniau aplanko slogi nuotaika. Tam, kad įžanga į šaltąjį metų laiką taptų lengvesnė, puikiai tiks vandens procedūros! 

Teigiamas vandens poveikis sveikatai žinomas jau nuo seno. Vandens procedūros ne tik grūdina organizmą, bet ir padeda kovoti su antsvoriu, ramina centrinę nervų sistemą,  teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą, pagerina raumenų ir sąnarių būklę. Marijampolės ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje atliekamos net trys skirtingos vandens procedūros: povandeninis masažas, perlinės ir vertikaliosios vonios.

Povandeninis masažas – tarsi pasyvi kineziterapija raumenims. Jis  gerina kraujotaką, medžiagų apykaitą bei sąnarių ir stuburo paslankumą, minkština ir suteikia elastingumo sąaugoms, padeda greičiau atstatyti prarastas funkcijas. Reguliarios povandeninio masažo procedūros padeda naikinti celiulitą, švelnina ir stangrina odą. Toks masažas ypač rekomenduojamas sergantiems kaulų, sąnarių ir neurologinėmis ligomis, taip pat žmonėms, turintiems su antsvoriu ir virškinimu susijusių problemų. Procedūros itin tinka aktyviai sportuojantiems ir intensyviai dirbantiems žmonėms. 

Perlinės vonios gydomąjį poveikį sudaro procedūrai atlikti naudojamas oro burbuliukais prisotintas vanduo, kuris  dirgina odos receptorius. Pučiamo oro burbuliukai švelniai masažuoja, atpalaiduoja raumenis, raminančiai veikia centrinę nervų sistemą, šalina nuovargį, mažina stresą ir nemigą. Procedūros metu gerėja kapiliarinė kraujotaka, aktyvėja medžiagų apykaita, organizme geriau įsisavinimas deguonis. 

Vertikalioji vonia – viena efektyviausių procedūrų gydant įvairias stuburo ligas. Jos metu apjungiamas vandens ir gydomosios mankštos poveikis į sutrikusias raumenų, raiščių, kaulų bei sąnarių funkcijas. Esant dalinei nesvarumo būsenai lengviau ir beveik be skausmo atliekami aktyvūs gydomieji judesiai. Po vertikalių vonių kurso sustiprėja raumenys ir raiščiai, padidėja stuburo paslankumas, judesiai tampa laisvesni ir žymiai mažiau skausmingi, o dažnai skausmas ir visai praeina. Pristabdomas stuburo patologinių procesų progresavimas, o taip pat raumenų atrofijos, stuburo deformacijų vystymasis.

Maloniai kviečiame dėl procedūrų teirautis Marijampolės ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje, 31 bei 22 kabinetuose, tel. 8 343 53990, 8 697 07184.

*Mokamomis procedūromis galite naudotis ir be gydytojo siuntimo.

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti