Specialistai diskutavo, kaip efektyviau kovoti su tuberkulioze, gerinti tuberkuliozės diagnostikos ir gydymo prieinamumą

Marijampolės ligoninėje vyko mokslinė-praktinė konferencija „Tuberkuliozės prevencijos, diagnostikos ir gydymo aktualijos“. Tai vienas iš tuberkuliozės problemai skirtų renginių, kurie vyksta ir kituose šalies miestuose.

Lietuvoje tuberkulioze kasmet suserga apie 1500 žmonių, miršta – apie 190. Pagal šios ligos paplitimą Lietuva pirmauja Europoje. Pasaulio sveikatos organizacijos  duomenimis, 2011 m. pasaulyje užfiksuota 8,7 mln. naujų susirgimų tuberkulioze ir 1,4 mln. mirčių nuo šios infekcinės ligos.

Pasak Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius prof. dr. Sauliaus Čaplinsko „viena didžiausių tuberkuliozės keliamų problemų Lietuvoje, –  rizikingas sergančiųjų elgesys, kuomet savavališkai nutraukę gydymą ligoniai užkrečia kitus ir sudaro galimybę atsirasti vaistams atsparioms ligos formoms. Kita opi problema – nepakankama pirminė tuberkuliozės diagnostika. Dėl nepakankamos profilaktikos didelė dalis tuberkuliozės atvejų diagnozuojama per vėlai“.

Konferencijos metu medikai buvo supažindinti su tuberkuliozės paplitimo žemėlapiu ir didžiausiomis grėsmėmis, laboratorine diagnostika, tyrimo specifika ir profilaktikos galimybėmis. Buvo aptariamos tuberkuliozės gydymo problemos ir efektyviausi metodai, sergančiųjų slauga, komunikacijos su pacientais ir visuomene metodai.

Renginį organizavo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras kartu su Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacija.

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti