Slaugos specialistams reikšmingą dieną – prasminga diskusija

enktadienio popietę Marijampolės ligoninėje vyko diskusija „Kokybė – tai ne tik naujos technologijos, bet ir kultūra bei moralinės vertybės“. Renginyje, skirtame slaugytojų profesinei šventei paminėti, mintimis dalinosi ligoninės administracijos bei slaugytojų bendruomenės atstovai, ligoninės kapelionas, LR Seimo nariai.

„Ar slaugytojos darbas – profesija, ar pašaukimas, manau – abu“ – renginyje kalbėjo koordinatorė klinikinei slaugai Jūratė Noreikevičienė. Pasak jos, ligoniui reikalinga ne tik naujausia medicininė aparatūra, bet ir šiltas mediko žodis. Tad slaugytojo darbas yra savotiška tarnystė žmogui.

Panašiomis mintimis dalinosi ir priėmimo skyriuje bendrosios praktikos slaugytojos darbą dirbanti Jūratė Lukoševičiūtė: „didžiuojuosi būdama slaugytoja ir padėdama žmonėms. Savo darbu suteikiu ligoniams vilties. Šioje profesijoje atrandu pašaukimą“.

Akušerijos ginekologijos tarnybos vyresnioji slaugos administratorė Rūta Markelienė, diskutuodama apie žmogiškojo faktoriaus bei naujų technologijų privalumus, kalbėjo, jog čia būtų galima rašyti lygybės ženklą.

LR Seimo narys A. Mitrulevičius diskusijoje teigė, jog naujos technologijos bei žmogiškasis faktorius privalo eit kartu. Turi būti skiriamas itin didelis dėmesys bendravimui, telkiantis ir būnant supratingesniais vieni kitų atžvilgiu.

„Kokybę matuoti – sistema“ – iššūkiu ją įvardijęs kalbėjo diskusijos dalyvis LR Seimo narys, medikas J. Olekas. Pašnekovas dalinosi mediko darbo prisiminimais, pasidžiaugė turėdamas galimybę sugrįžti į Marijampolę.

Ligoninės direktorė Audronė Kuodienė susirinkusiems kalbėjo, jog slaugytojo profesija yra labai gerbiama bei vertinama tiek medikų, tiek pacientų. Slaugos specialistams įstaigos vadovė linkėjo optimizmo, profesinės sėkmės ir stiprybės.

Diskusijai besibaigiant, jos organizatorė bei moderatorė Rita Kepalavičienė, direktoriaus pavaduotoja slaugai, visiems diskusijos dalyviams uždavė paskutinįjį vienodą klausimą: „kokią žinutę norite pasiųsti slaugytojams, kurią jie išsineštų ir galėtų perduoti savo kolegoms?“ Pati į užduotąjį klausimą atsakė linkėdama: „kiekvienam nuolatinio siekimo būti profesionalu savo darbo vietoje. Visų mūsų patirtis nuolat patvirtina – ten, kur susiduriame su profesionalumu, nesvarbu kurioje profesinėje veikloje, ten neišvengiamai formuojasi mūsų teigiamas požiūris ir pagarbi elgsena“.

Informaciją parengė
ryšių su visuomene specialistė
Rūta Giedraitytė