Bendruomeniškumo dėka gimė tvarus projektas „Suremkime pečius“

Gegužės 18 d., penktadienį, Marijampolės ligoninėje oficialiai buvo atidarytas Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos skyrius. Šis skyrius renovuotas 2010 metų TV3 projekto „Chorų karai“ antrosios vietos laimėtojo – Marijampolės „Mėlynojo choro“ iniciatyva, Marijampolės Rotary klubo bei savivaldybės administracijos pastangomis, pagalba, rūpesčiu ir organizaciniu darbu, užgimstant miesto bendruomenės projektui „Suremkime pečius“.

Šio projekto istorija prasidėjo prieš keletą metų, kuomet TV3 rengė chorų karų projektą ir jame dalyvavęs Edmundo Seiliaus vadovaujamas Marijampolės „Mėlynasis choras“ laimėjo antrąją vietą. Projekto pradžia ir buvo Mėlynojo choro ligoninei padovanotos laimėtosios lėšos – 15 tūkst. litų.

Prie „Mėlynojo choro“ iniciatyvos prisidėjo Marijampolės Rotary klubas, kurie išvystė idėją, jog projektą reikia tęsti ir plėsti. Tada gimė mintis atnaujinti Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos skyriaus patalpas. Marijampolės savivaldybė, Tarybos sprendimu, skyrė 120 tūkst. litų, likusiomis lėšomis nutarė paremti rangovas (UAB „Statybos ritmas“), kuris gana greitai ir kokybiškai įvykdė darbus. Projektavimo darbais prisidėjo ir architektai (R. Marcinkevičienės projektavimo biuras bei UAB „Travėja“). Projektas buvo įvykdytas per metus laiko.

„Šiandien, kerpant juostelę, norime su visa miesto bendruomene pasidžiaugti, jog, suremiant pečius, iš mažų dalykų bendromis jėgomis galima padaryti gana didelius ir gražius dalykus“ – skyriaus atidarymo ceremonijoje kalbėjo ligoninės direktorė Audronė Kuodienė.

Tuometinis „Mėlynojo choro“ vedlys Edmundas Seilius, skyriaus atidarymo ceremonijoje dalyvavęs kartu su keletu choristų bei žmona Kristina Zmailaite, pasidžiaugė, jog jų entuziazmo dėka šiandien vaikams yra sutiekiamos puikios gydymo sąlygos. „Širdyje man labai smagu ir noriu visus pasveikinti su geru bendruomeniškumo užkratu” – džiugiais jausmais dalijosi chorvedys. Edmundui pritardama jo žmona pasidžiaugė, jog „surėmus pečius, galima padaryti sunkiai įgyvendinamus dalykus“.

Savivaldybės meras Vidmantas Brazys pasakojo, jog, dėl sumažinto biudžeto, nebuvo lengva atrasti lėšų šio skyriaus renovacijai. Tačiau, pasak mero „bendrai surėmus pečius kilniam tikslui – vaikams“, buvo skirta nemaža finansinė parama ir atlikti darbai. Meras dėkojo visiems prie skyriaus įkūrimo prisidėjusiems už bendrai atliktą kilnų darbą.

Ceremonijoje dalyvavęs Juozas Olekas dėkojo tiems, kurie aukojo lėšas, kurie dirbo. „Ypatingai dėkoju medikams, kurie dar daug dės savo pastangų ir darbo, jog ne tik gražios sienos puoštų skyrių, bet ir jūsų nuoširdus bendravimas padėtų likimo nuskriaustiems vaikams“ – kalbėjo LR Seimo narys.

LR Seimo narys Albinas Mitrulevičius, Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos skyriaus atidarymo šventėje kalbėdamas apie projektą „Suremkime pečius“, priminė liaudies posakį, kuriame „yra sakoma, kad būtum laimingas, padaryk kažką gero ir kitiems“. Anot A. Mitrulevičiaus, šis projektas itin reikšmingas tiek miesto bendruomenei, tiek medikams, nes tai „bendros pastangos, bendras noras ir bendras darbas“.

“Marijampoliečių bendruomeninės jėgos dėka padarėme didelį ir svarbų darbą“ – kalbėjo Klemensas Agentas, Marijampolės Rotary klubo atstovas, vadovavęs klubui 2010 m., kuomet buvo vystoma Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos skyriaus renovacijos idėja. „Malonu pasidžiaugti bendru kūriniu. Tai vienas iš didžiausių bendruomenės atliktų darbų“ – toliau dėstė 18-ą tūkst. litų padovanojusio Rotary klubo narys.

Įvykdytu projektu pasidžiaugė ir kiti Marijampolės Rotary klubo nariai. Audrius Grybauskas, dabartinis klubo prezidentas sakė, jog „šio projekto įgyvendinimas bendruomenėje galbūt bus posūkio taškas į suartėjimą ir supratimą, jog surėmus pečius galima padaryti daug. Mūsų darbas pasibaigė, o medikų darbas truks ištisus metus“.

Skyriaus atidarymo ceremonijoje dalyvavo ligoninės kapelionas Remigijus Maceina. Jam pašventinus skyriaus patalpas, simboliškai buvo perkirpta atidarymo juostelė. Susirinkusieji galėjo apžiūrėti modernias skyriaus patalpas, pabendrauti su ten dirbančio medicinos personalo darbuotojais.

Kad laiko vingiuose nepasimirštų, kas pridėjo rankas prie šių patalpų įkūrimo, skyriaus patalpose buvo pakabinta atminimo lentelė.

Už bendruomeniškumą, įdėtas pastangas, kūrybiškumą, nuoširdumą bei operatyvumą, kurių dėka gimė tvarus projektas „Suremkime pečius“, Marijampolės ligoninė nuoširdžiai dėkoja E. Seiliui bei Marijampolės „Mėlynajam chorui“, Marijampolės Rotary klubui, savivaldybės administracijai, UAB „Statybos ritmas“, UAB „Mavista“, R. Marcinkevičienės projektavimo biurui, UAB „Travėja“, UAB „G4S Lietuva“ ir kitiems prisidėjusiems.

Informaciją parengė ryšių su visuomene specialistė
Rūta Giedraitytė
 
 
 

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti