Ligoninėje suorganizuota šeštokų viktorina „Padovanok kitam gyvybę“

Minint Tarptautinę gyvybės dieną, Marijampolės ligoninėje penktadienį vyko mokinių viktorina „Padovanok kitam gyvybę“. Renginyje dalyvavo Marijampolės miesto pagrindinių mokyklų 6-ų klasių mokiniai.

Keturios šeštokų komandos, atvykusios iš Šaltinio, P. Armino bei Ryto mokyklų, atliko prisistatymus bei atsakinėjo į viktorinos klausimus, varžydamosis dėl unikalių prizų – pažintinių ekskursijų į atitinkamus ligoninės skyrius.

Viktorinos klausimai buvo susiję su gyvybę gelbstinčiomis priemonėmis: gyvybės langeliais, kraujo bei organų donoryste, hemodializėmis, gyvybę gelbėjančiomis operacijomis. Viktorinos dalyviai, per nustatytą laiką, turėjo atsakyti į 20 pateiktų klausimų.

Komandų prisistatymus bei atsakymus į viktorinos klausimus vertino kompetentinga penkių asmenų vertinimo komisija. Komisijos narių gretose buvęs LR Seimo narys Albinas Mitrulevičius pasidžiaugė, kad mokinių žinios išties geros, šeštokai į daugumą viktorinos klausimų atsakė teisingai.

Pirmos vietos laimėtoja – „Vilties lašelių“ komanda (Marijampolės Šaltinio pagrindinė m-kla) buvo apdovanoti pažintine ekskursija po naujai atidarytas ligoninės operacines. Nugalėtojai turėjo galimybę pamatyti chirurgų atliekamą laparoskopinę operaciją. Antrosios vietos nugalėtojai – „Vitaminai“ (taip pat Marijampolės Šaltinio pagrindinė m-kla) lankėsi akušerijos skyriuje ir apžiūrėjo gimdyklas. Trečiąją vietą užėmusi P. Armino mokyklos mokinių komanda keliavo į klinikinę laboratoriją bei hemodializės skyrių, pralaimėjusioji – Ryto pagrindinės mokyklos šeštokų komanda lankėsi prie „gyvybės langelio“.

Po renginio, kiekvienas viktorinos dalyvis, užrašęs po linkėjimą besigydantiems ligoniams, įdėjo jį į „Gyvybės pintinę“, kuri pasieks hemodializės skyriaus pacientus.

 

Informaciją parengė
ryšių su visuomene specialistė
Rūta Giedraitytė

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti