Širdies ir kraujagyslių ligos. J.Pavilionienė

Vakarų Europos šalyse mirčių nuo širdies ir kraujagyslių ligų kasmet mažėja, o Lietuvoje – daugėja. Pagal šį rodiklį mes jau ne vienus metus pirmaujame tarp ES valstybių. Kodėl niekaip nepavyksta sustabdyti nei sergamumo, nei mirštamumo nuo šių ligų?

Mūsų šalyje mirštamumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų jau pasiekė epidemijos lygį.

Kas antrą mirtį Lietuvoje sukelia kraujotakos sistemos ligos ir tai kasmet sudaro apie 55 proc. visų mirčių, o pasaulio vidurkis – apie 29 proc.

Vyrauja požiūris “man taip nenutiks”

Kitų šalių patirtis rodo, kad sureguliavus kraujospūdį, tinkamai maitinantis, daug judant, metus rūkyti kelis kartus sumažėja sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis. Ir tam nereikia nei brangios aparatūros, nei naujausių gydymo metodų. Svarbiausia – pakeisti požiūrį.

Deja, Lietuvoje daugelis į gydytojus kreipiasi tik tuomet, kai suriečia skausmas, nes juk „nepajusi per didelio nei gliukozės, nei cholesterolio kiekio kraujyje”. Pacientai tvirtina, kad per didelis pilvas jiems netrukdo, todėl riebaus ir saldaus maisto neketina atsisakyti, o daugiau pajudėti neturi laiko. O rūkymo, nejudrumo ir antsvorio derinys anksčiau ar vėliau priveda prie rimtos ligos“, – teigia gydytoja kardiologė Jūratė Pavilionienė. 

Siekiant atkreipti visų dėmesį į rizikos veiksnius, sukeliančius kraujotakos sistemos ligas, ir paskatinti žmones labiau rūpintis savo sveikata bei galint suteikti kvalifikuotą pagalbą, nuo 2013 09 03d. Marijampolės K-je Poliklinikoje pradėjusi darbą gydytoja kardiologė.

J.Pavilionienė konsultuoja dėl visų širdies ir kraujagyslių ligų,  atlieka ir vertina širdies echoskopijas, fizinio krūvio mėginius (VEM), atlieka kaklo kraujagyslių ultragarsinius tyrimus, paros EKG (Holter) ir kraujospūdžio monitoravimą.

Pacientai šeimos gydytojo siuntimu nukreipiami kardiologo konsultacijai ir gali registruotis tel.:
8 (343) 54264, 74934.