Šiandien Marijampolės ligoninėje buvo užbaigtas projektas „Inovatyvus LEAN procesų valdymas Lenkijos-Lietuvos pasienio ligoninėse”

Šiandien projekto LT-PL-3R-247 „Inovatyvus LEAN procesų valdymas Lenkijos-Lietuvos pasienio ligoninėse” vykusioje nuotolinėje baigiamojoje konferencijoje, buvo pristatyti įgyvendinto projekto rezultatai, kas šio projekto pagalba buvo įsigyta, bei papasakota apie įvykusius mokymus.
Projekto pradžia: 2019-02-01
Projekto pabaiga: 2021-01-31.

Įsigyta:

 • Aukštos raiškos videoendoskopo sistema su gastroskopu, endoskopu ir priedais, naudojamas vidaus organų ištyrimui, diagnostikai;
 • Elektrinis stimuliatorius galūnių reabilitacijai 3 vnt. naudojamas reabilitacijai po traumų, judėjimo sutrikimų;
 • Daugiakanalis elektrostimuliacijos prietaisas 2 vnt. naudojamas reabilitacijai, nugaros terapijai ;
 • Aparatas kulkšnies-žasto indekso matavimui , naudojamas periferinių arterijų ligų diagnostikai;
 • Hidroterapinis bėgimo takelis, skirtas reabilitacijai po traumų, neurologinių ligų vandens baseine.

Šios įsigytos medicininės įrangos dėka išplėstos kineziterapijos galimybės VšĮ Marijampolės ligoninėje leidžia pasiekti geresnių rezultatų.Įranga suteikia platesnes pritaikymo galimybes  pacientų pooperacinei, judėjimo negalios reabilitacijai, poinsultiniam atstatymui, širdies ir kraujagyslių sistemos sveikatinimui, vyresnio amžiaus žmonių mobilumo gerinimui.

 • Skaitmeninė vaizdo stebėjimo sistema su programine įranga, naudojama neurologiniams, miego sutrikimams nustatyti ;
 • Elektrodiagnozės potencialo ir kitų ligų stebėjimo modulis, skirtas neurologinių sutrikimų gydymui

Labai džiaugiamės, kadangi nuo šiol Marijampolės ligoninėje šios įsigytos medicininės įrangos pagalba yra galimybė įvertinti epilepsinius pakitimus, neepilepsinės kilmės priepuolius, sąmonės, jutimų, judesių, elgesio, miego ir budrumo pakitimus, atlikti periferinių nervų tyrimus, nustatyti tikslią neurologinių simptomų vietą, diagnozuoti įvairias nervų ir psichikos ligas.

Projekto metu buvo pravesti LEAN akademijos mokymai.

Šie mokymai buvo labai naudingi, dalyviai mokymų metu gvildeno ligoninėse esančias problemas, susijusias su darbo kokybės gerinimu. Susipažino su vertybių srauto žemėlapio kūrimo etapais, analizavo ir kūrė įstaigų būklės žemėlapius, pasitelkiant pagrindinius veiklos rodiklius, naudojamus kaip priemones, organizacijos tikslų pasiekimui matuoti. Buvo pristatyta gedimų rėžimo ir efektų analizė (Failure mode and effects analysis FMEA), kurios tikslas – imtis veiksmų, kuriais bus pašalintos arba sumažintos klaidos. Analizė pradedama nuo klaidų, turinčių patį aukščiausią prioritetą. Šiuo metodu siekiama užkirsti kelią trūkumų padariniams, galinčių atsirasti projektavimo ir gamybos etapuose. Mokymų dalyviai susipažino su FMEA procedūrų žingsniais, analizės taikymu ir gautų rezultatų įvertinimu.

 • Aptartas „5x why“ (5 kodėl) ir A3 ataskaitos metodai, „Išikavos“ diagrama, saugumo vertinimo matrica (SAC), vizualinis valdymas bei „Kanban sistema“.
 • Šie metodai yra skirti kuo gilesnei problemos analizei. Taikant šiuos metodus, darbuotojams nereikia papildomo pasiruošimo, skatinama analitiškai mąstyti bei savarankiškai nustatyti problemą. Metodai pasitelkiami, kai reikia suprasti problemą bei poreikį, suprasti esamą būklę, identifikuoti kontrolinius matmenis, sukurti veiksmų planą ir stabilizuoti rezultatus.  Per vizualinį valdymą siekiama išryškinti svarbiausius darbo elementus įstaigoje. Aptarta, kaip analizuoti sudėtingas problemas, kurios atsitinka dėl įvairių priežasčių.
 • Mokymų metu dalyviai minėtus metodus pritaikė atlikdami praktines užduotis.

Projekto įgyvendinimo rezultatai

 1. Naudojant projekto metu įsigytą naują medicininę įrangą pagerėjo medicininių paslaugų kokybė, kokybiškiau vykdoma ligų diagnostika ir prevencija.
 2. Sudarytos galimybės greičiau nustatyti neurologinių susirgimų diagnozę, taikyti operatyvų medicininį gydymą.
 3. Įgytos papildomos žinios LEAN akademijos ir mokymų metu, pritaikomos ligoninės veikloje.

PROJEKTO BIUDŽETAS, SKIRTAS MARIJAMPOLĖS LIGONINEI – 277 509 EUR

 • Projekto įgyvendinimo metu medicininės įrangos įsigyta už 239 280 EUR.
 • LEAN mokymams, seminarams, viešinimui, priemonėms  išleista 37 102 EUR.

 

 

 

 

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti