Pasaulinė insulto diena – svarbi kiekviena minutė

Šiandien, spalio 29 dieną,  minima Pasaulinė insulto diena. Remiantis statistiniais duomenimis nuo šios klastingos ligos kas minutę miršta 6 žmonės visame pasaulyje. Gera žinia yra ta, kad net 80% insultų yra išvengiami. Svarbi kiekviena minutė, tad pastebėjus simptomus, tokius kaip staigus veido perkreipimas, nerišli kalba, staigus rankos/kojos nutirpimas (ypač vienoje kūno pusėje), sutrikusi pusiausvyra ir judesių koordinacija, staiga atsiradę regėjimo sutrikimai, privalu nedelsiant kreiptis į artimiausią gydymo įstaigą.

VšĮ Marijampolės ligoninėje veikia insultų centras, teikiamos aukščiausio lygio paslaugos. Komandiniu darbu – glaudžiai bendradarbiaujant gydytojams neurologams, radiologams, reabilitologams, intensyvios terapijos bei skubios pagalbos medikams, užtikrinamos visos galimybės pasveikti.

 

Informaciją rengė Ryšių su visuomene specialistė

Eglė Burbaitė

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti