Nuotraukų paroda „Medicinos pagalbos fragmentai Lietuvoje“ kviečia nusikelti į praeitį

Marijampolės ligoninę pasiekė po Lietuvą keliaujanti paroda, surengta Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Lietuvos šimtmečiui paminėti.

„Kiekvienas pilietis kūrė ir kuria Lietuvą savo kasdieniais darbais bei poelgiais. Medikų rankos pirmiausiai paliečia žmonių skaudulius, o jų žodžiai ir pagalba atneša visiems pacientams palengvėjimą, viltį, išgijimą. Nuo senų laikų gydytojo ir paciento santykiai buvo visuomenės dėmesio centre. Bėgant amžiams, įgyjant naujų medicininių žinių, keitėsi ir supratimas apie ligas bei jų gydymą, kito gydytojo ir paciento santykiai. Kviečiame atsigręžti ir pavartyti Lietuvos medicinos gyvenimo nuotraukų albumą”, –teigia VLK direktorė Jūratė Sabalienė.

Nuotraukose  atskleidžiami medicinos pagalbos nepriklausomoje Lietuvoje 1918–1940 m. fragmentai. Iš senų nuotraukų žvelgia medikai ir pacientai – rimti ir linksmai nusiteikę, įamžintos vietos dar nėra pilnai identifikuotos.

 Su paroda susipažinti iš arčiau maloniai kviečiame iki rugsėjo 20 dienos, Marijampolės ligoninės administracijoje (antrame aukšte).  

 

Informaciją rengė Ryšių su visuomene specialistė

Eglė Burbaitė

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti