Haloterapija – gydymo būdas, padėsiantis išlikti sveikiems!

Druskos nauda sveikatai žinoma nuo seno: dar XIX amžiaus pradžioje druskų kasyklose pradėtos įrenginėti gydyklos, kur buvo slaugomi žmonės, sergantys įvairiomis kvėpavimo ligomis. Šiandieninėje medicinoje druskų kasyklų mikroklimatas sukuriamas haloterapijos seansų metu. Haloterapija – bene vienas labiausiai paplitusių nemedikamentinių gydymų, kurio metu žmogus, sėdėdamas specialiai įrengtoje patalpoje, kvėpuoja druska prisotintu oru (NaCl aerozoliu),  pučiamu per specialiai įrengtas angas. Pacientą teigiamai veikia ne tik druska, bet ir optimali santykinė drėgmė (40–70 %), temperatūra (18–24‘C) ir atpalaiduojanti aplinka.

Haloterapijos procedūros ypač tinka pacientams, sergantiems lėtinėmis ar užsitęsusiomis ūmiomis kvėpavimo organų ligomis, o persirgus viršutinių kvėpavimo takų ligomis (pavyzdžiui, gripu), jos padeda susigrąžinti jėgas, sustiprinti nusilpusį organizmą. Kvėpuojant druskų prisotintu oru kvėpavimo takų gleivinė tampa atsparesnė aplinkos dirgikliams, mažėja bronchų gleivinės uždegimas, tampa lengviau atsikosėti ir kvėpuoti pro nosį. Tokios procedūros yra tinkamos ne tik esant fiziniams negalavimas, bet ir norint sustiprinti nervų sistemą, atsipalaiduoti, pagerinti miego kokybę. Druskų procedūros ypač naudingos odai: jos padeda atitolinti senėjimo procesus, palengvina įvairius odos uždegimus, sumažina pleiskanojimą.

Nepaisant druskų teikiamos naudos, svarbu žinoti, kad toks gydymas nėra tinkamas žmonėms, turintiems ūmių susirgimų – esant infekcijai, karščiavimui, kraujavimui, pūlingiems susirgimams, hipertoninei ligai, III stadijos išeminei širdies ligai, nestabiliai krūtinės anginai, ūmiam širdies ritmo bei laidumo sutrikimui, žymiam skydliaukės funkcijos sutrikimui ar organizmo fiziniam išsekimui. Taip pat procedūras nerekomenduojama atlikti, jeigu sergama onkologine, psichine liga ar apsvaigus nuo alkoholio ar narkotikų.

Marijampolės ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje pacientams skirta neseniai atnaujinta haloterapijos įranga. Viena procedūra suaugusiems trunka apie 1 valandą, o vaikams – 45 minutes. Gydymo kursas – 8–20 seansų, priklausomai nuo ligos sunkumo, o juos kartoti galima 1–2 metus. Prieš procedūrą patariama išgerti stiklinę vandens, o po jos skirti bent 15–20 min. poilsiui, neiti į šaltą orą. Vienos procedūros kaina – 5,67 euro (besigydantiems stacionare, esant indikacijoms, haloterapija skiriama nemokamai). Pacientus maloniai kviečiame registruotis telefonais: (8 343) 53990, 8 697 07184.

 

Informaciją rengė Ryšių su visuomene specialistė

Eglė Burbaitė

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti