Naujas Vaikų ligų skyrius pasiruošęs priimti mažuosius pacientus

Gruodžio 19 dieną į ilgai lauktas įkurtuves pakvietė naujas Vaikų ligų skyrius. 

Marijampolės ligoninės direktorė A. Kuodienė džiaugėsi, kad mažieji ligoniukai pagaliau turės puikias sąlygas sveikti, jiems bus teikiamos itin aukštos kokybės paslaugos. Naujasis skyrius aprūpintas naujais baldais ir modernia medicinine įranga – infuziniais tūriniais siurbliais, ultragarsiniais inhaliatoriais ir kt. Patalpose įrengta 19 palatų, iš kurių 9 – infekcinės, skirtos gydyti pacientus, sergančius kvėpavimo takų, žarnyno infekcijomis ir kt. Prie palatų įrengti sanitariniai mazgai ir dušai. Palatose yra ir deguonies šaltiniai, kurie pagerina kvėpavimo ligomis sergančių pacientų būklę, esant kvėpavimo nepakankamumo požymiams.

Įrengiant naują skyrių kruopščiai apgalvota kiekviena detalė – geltona spalva sukuria šilumos efektą, oranžinė – padrąsinimo pojūtį, raudonų ir mėlynų rutuliukų kompozicijos – tradiciškai – berniukų ir mergaičių spalvos, keturi dobilo lapeliai simbolizuoja Tikėjimą, Meilę, Viltį ir Sėkmę. Koridorių sienas puošia išskirtiniai paveikslai – Lietuvos dailininkų sąjungos dovana. Skyriuje „apsigyveno“ gražioji Onos Radzevičiūtės dovanota fėja ir kiti „Playmobil“ žaislai, praktiškus ir spalvingus sėdmaišius parūpino UAB „Mantinga“. Džiugu ir tai, kad daug gerų žmonių prisidėjo prie vaikučių gerovės dalyvaudami ligoninės slaugytojų surengtoje „Pyragų dienos“ akcijoje – už suaukotus lėšas naujajam Vaikų ligų skyriui padovanotas televizorius!

Direktorė dėkojo atvykusiems pasveikinti garbiems svečiams – Marijampolės miesto merei ir kt. savivaldybės atstovams. Direktorę maloniai pradžiugino ir buvusios šio skyriaus vedėjos, gydytojos Marijos Nijolės Svitojienės apsilankymas. Šią medikę skyriaus darbuotojos švelniai vadina savo mokytoja. Gyd. Svitojienė sako, kad pamačiusi naująsias patalpas, kuriose bus gydomi vaikučiai, tiesiog apstulbo – daug erdvės, šviesos, spalvų, moderni aparatūra – net neįmanoma palyginti su buvusiomis sąlygomis. Tarsi juokais, tarsi rimtai, medikė prasitarė mananti, kad tai – geriausias Vaikų ligų skyrius visoje šalyje.

Skyriaus vedėja I. Kopcikienė sveikinimo kalbą pradėjo J. Marcinkevičiaus eilėmis:

„Išdykauja, žaidžia, liūdi, siaučia,
nesvarstydami – kodėl ir kam.
Jeigu šita žemė kam priklauso,
tai pirmiausia, žinoma, vaikams.”

Pasak medikės, vaikai – didžiausias turtas, o vaikystė tai gyvenimo pamatas, tarsi pakilimas į suaugusiųjų kelią, tad šie pokyčiai ligoninėje yra itin reikšmingi visai mūsų visuomenei. I. Kopcikienė gyrė skyriaus slaugytojas, prilygindama jas gerosioms fėjoms, padedančioms ligoniukams greičiau pasveikti.

Renovacija ne tik užtikrino geresnes darbo sąlygų, bet ir didina darbuotojų savivertę.

Marijampolės ligoninės darbuotojai ir svečiai vaikučiams linkėjo gražių ir sveikų švenčių, o susirgus – kuo greičiau pasveikti – ištikus bėdai Vaikų ligų skyriuje jų lauks profesionalūs ir savo darbui atsidavę medikai ir saugi, jauki bei žaisminga aplinka.

 

Televizorius – ligoninės darbuotojų dovana, įsigyta už akcijos „Pyragų diena 2018” metu suaukotas lėšas
„Playmobil” fėja – Onos Radzevičiūtės dovana
Džiugus susitikimas – buvusi Vaikų ligų skyriaus vedėja Marija Nijolė Svitojienė ir skyriaus medikės
Skyrius aprūpintas modernia aparatūra ir baldais, sienas puošia Lietuvos dailininkų sąjungos dovanoti paveikslai
Skyriuje įrengta 19 palatų su sanitariniais mazgais ir dušais

 

Informaciją rengė Ryšių su visuomene specialistė

Eglė Burbaitė

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti