„Mamų skrynioje” – Trečiojo amžiaus universiteto dovanos

Didžiosioms metų šventėms einant link pabaigos  sulaukėme svečių iš Trečiojo amžiaus universiteto ir Marijampolės savivaldybės. Trijų Karalių proga, jau 11 metai iš eilės, į Akušerijos-Ginekologijos skyrių jie atėjo nešini dovanomis – šią gražią tradiciją senjorai tęsia beveik nuo universiteto gyvavimo pradžios. Šįmet „Mamų skrynią“ jie papildė ne tik praktiškomis, bet ir mielomis dovanomis – pliušiniais meškučiais, papuoštais  rankų darbo megztiniais. 

Miesto merė Irena Lunskienė kartu su Trečiojo amžiaus universiteto direktore Ona Sakalauskiene džiaugėsi, kad dovanos yra vis dar labai laukiamos ir reikalingos. Praėjusiais metais ligoninėje gimė 369 naujagimiai. Nors, kaip ir visoje Lietuvoje, vyrauja mažėjanti gimdymų tendencija, Marijampolės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyrius sulaukia pacienčių iš visos Lietuvos.  Pasak skyriaus vedėjos L. Jucienės, savo mažylių atėjimui į pasaulį tėveliai renkasi būtent čia ne tik dėl modernios medicininės įrangos, patogaus interjero, bet ir dėl skyriaus darbuotojų profesionalumo, lankstumo bei rūpestingumo. Anot gydytojos, personalas stengiasi išpildyti visus jaunųjų tėvelių norus – jiems pageidaujant uždega žvakes, smilkalus, atsižvelgia  į specialius valgiaraščio pageidavimus, kad gimdymas būtų kuo  sklandesnis – pasiūlo pasinaudoti masažiniais kamuoliais ar vandens procedūromis.

Trečiojo amžiaus universiteto dovanomis džiaugiasi ne tik sunkiau besiverčiančios šeimos – neretai rūbeliai būna it nauji, juos atneša ir pačios mamos. Tiesa, ne visos įsidrąsina prieiti prie „Mamų skrynios“ , tad slaugytojos, dar dėstydamos rūbelius į stalčius,  galvoja apie skyriuje esančius naujagimius ir pačios juos nuneša mamytėms. Šios kilnios iniciatyvos reikalingumas neabejotinas –  dovanėlės iškeliauja pas šeimas, gyvenančias ne tik Marijampolėje, bet ir kituose apskrities miestuose – Vilkaviškyje, Šakiuose. Toliausiai dovana nukeliavo net į Klaipėdą.

Informaciją rengė Ryšių su visuomene specialistė

Eglė Burbaitė