Ligoninė įgyvendina savanorystės projektą

Viešoji įstaiga Marijampolės ligoninė įgyvendina savanoriškos veiklos projektą „Padėkime sveikti“, kuriam finansavimą, 2090,0 Eur. iš Marijampolės savivaldybės administracijos Turizmo, sporto ir jaunimo iniciatyvų plėtojimo programos priemonės „Marijampolės savivaldybės jaunimo reikalų tarybos veiklos rėmimas, institucijų ir jaunimo bendradarbiavimo skatinimas, savanorystės modelio įgyvendinimas“ skyrė Marijampolės savivaldybės administracija.

Projekto kuratorė vyriausioji slaugos administratorė Rita Kepalavičienė džiaugiasi, kad ligoninės teikta paraiška atitiko Marijampolės savivaldybės savanoriškos tarnybos įgyvendinimo savanorius priimančių organizacijų projektų finansavimo 2019 metų nuostatus ir pavykus gauti finansavimą sėkmingai įgyvendinti projekto tikslai, uždaviniai, pasiekti planuoti rezultatai.

Šiuo metu pagal Jaunimo savanoriškos tarnybos sutartis ligoninėje savanoriauja 5 savanoriai, kurie gauna paramą ir palaikymą, ugdomi jų įgūdžiai padėti sergančiajam ir arba neįgaliam asmeniui, besigydančiam ligoninėje. Projekto lėšomis įsigytos kanceliarinės prekės ir asmens apsaugos priemonės savanoriams, užtikrinančios hospitalinių infekcijų prevenciją – vienkartinės pirštinės, skysčiai rankų dezinfekcijai, skystas muilas rankoms. Savanoriai supažindinti su savanoriškos veiklos mastu ligoninėje, įgijo žinias apie VšĮ Marijampolės ligoninės veiklą, jiems suteiktos konsultacijos dėl asmens duomenų apsaugos, pacientų privatumo politikos, bendravimo ir bendradarbiavimo su medicinos personalu ir pacientais, žinios apie bendravimo kultūros svarbą teikiant asmens sveikatos paslaugas.

Savanorystė ligoninėje remiasi empatija (gebėjimu atpažinti kito žmogaus emocinę būseną, sugebėjimu jausti ir suprasti tai, ką jaučia kitas žmogus – pasijausti kito žmogaus vietoje). Savanorius moko ir konsultuoja kuratorius ir savanoriškos veiklos atlikimo priežiūrą skyriuose atliekantys vyresnieji slaugos administratoriai. Ligoninės skyriuose savanoriai, bendradarbiaudami su slaugos personalu, slaugytojais ir slaugytojų padėjėjais, padeda pacientams jų kasdieninėse gyvybinėse veiklose: atlieka techninius darbus, kurjerio, palydovo funkcijas, transportuoja pacientus sėdimais, gulimais vežimėliais ar lova diagnostiniams tyrimams ir gydomosioms procedūroms. Prižiūrint slaugos personalui maitina negalinčius savarankiškai pavalgyti pacientus, bendrauja su jais: palydi pasivaikščioti, skaito knygas, palaiko pokalbį, išklauso.

Savanorystė ypač vertinga patirtis jauniems žmonėms, siekiantiems save realizuoti, bei apsispręsti dėl profesijos pasirinkimo ateityje.

 

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti