Įteiktas apdovanojimas už geriausius pasiekimus infekcijų kontrolės srityje

Kaip ir kiekvienais metais, lapkričio 18 d. buvo minima Europos supratimo apie antibiotikus diena, kurios tikslas – skatinti tinkamą antibiotikų vartojimą ir informuoti visuomenę apie didėjančio mikrobų atsparumo antibiotikams grėsmes. Supažindinti su antimikrobinio atsparumo (AMR) situacija Europoje ir Lietuvoje ir pasidalinti patirtimi ir gerąja praktika  LR Sveikatos apsaugos ministerija ir Higienos institutas lapkričio 14 dieną kvietė į konferenciją Vilniuje.  

Konferencijos metu sveikatos priežiūros įstaigos apdovanotos už veiklą sprendžiant antimikrobinio atsparumo problemą.  Atlikus išsamų įstaigų įvertinimą, VšĮ  Marijampolės ligoninei įteiktas apdovanojimas už geriausius pasiekimus tarp regioninių stacionarines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų. Padėką ligoninės direktorei Audronei Kuodienei įteikęs Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga linkėjo sėkmės, laimės ir sveikatos.

Pasak VšĮ Marijampolės ligoninės Infekcijų kontrolės skyriaus vedėjos L. Šiupienytės, ligoninė nuolat vykdo hospitalinių infekcijų epidemiologinę priežiūrą,  aktyviai dalyvauja Nacionalinėje antibiotikų suvartojimo stebėsenoje – renka ir teikia antimikrobinių vaistinių preparatų suvartojimo duomenis Higienos institutui, užtikrina rankų higienos reikalavimus, organizuoja mokymus personalui.

„Tarpsektorinis bendradarbiavimas valdant antimikrobinį atsparumą Lietuvoje“ konferencijos metu buvo pabrėžta, jog į kovą su atsparumu antibiotikams turi būti įtraukiami visi sektoriai.  Vaistams atsparios bakterijos pasiekia žmones per maistą, aplinką (vandenį, dirvožemį, orą), tiesioginį kontaktą su gyvūnais, tad medicinos ir veterinarijos atstovų dialogas yra būtinas. Visuomenė raginama vartoti antibiotikus atsakingai, kad jų efektyvumas būtų išsaugotas kiek įmanoma ilgiau, reguliariai plauti rankas, artimai nebendrauti su sergančiu asmeniu ir laiku pasiskiepyti.

 

Informaciją rengė Ryšių su visuomene specialistė

Eglė Burbaitė

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti