Gyd. gastroenterologė Laukaitienė per šventes linki skirti daugiau dėmesio artimiesiems

Jau nuo šio rudens marijampoliečiai ir aplinkinių vietovių gyventojai turi galimybę savo virškinimo sistemos ligas patikėti naujai gydytojai gastroenterologei Viltautei Laukaitienei. Su šia rūpestinga, profesionalia bei itin šiltai bendraujančia gydytoja kalbamės apie jos profesinį kelią, laisvalaikį bei dažniausiai pacientus varginančias ligas.

1. Kodėl pasirinkote studijuoti mediciną? Kuo patraukė gyd. gastroenterologo specialybė?

Užaugau farmacininkės ir teismo mediko šeimoje, tad medicina mane lydėjo nuo mažų dienų. Nuo pirmos klasės svajojau būti veterinare, tačiau galiausiai nusprendžiau gydyti ne gyvūnus, o žmones. Gastroenterologija sužavėjo tyrimų ir procedūrų gausa (patys atliekame ultragarsinius pilvo, endoskopinius skrandžio ir žarnyno tyrimus bei įvairias intervencijas jų metu) ir tuo, kad gydome daugelio organų (stemplės, skrandžio, žarnyno, kepenų, kasos) ligas, tad darbas įdomus ir ne monotoniškas.

2.  Kur studijavote, stažavotės? Gal teko žinių pasisemti užsienyje?

6 metus studijavau Kaune, Lietuvos sveikatos mokslų universitete, studijų metu teko pasimokyti Italijoje, „Erasmus“ programos metu. Rezidentūros studijas, trukusias 4 metus, taip pat tęsiau Kaune, Kauno klinikose. Esu laiminga, kad turėjau galimybę mokytis iš geriausių savo srities specialistų! Žinias gilinu įvairiose konferencijose, teko stažuotis Austrijoje, gruodį vyksiu pasisemti naujovių į Egiptą.

 3. Iš kur esate kilusi?

Gimiau ir užaugau Šiauliuose.

 4. Kas paskatino atvykti dirbti į Marijampolę?

Marijampolę pasirinkau dėl gana netolimo atstumo atvažiuoti iš Kauno, kuriame gyvenu. Džiugu, kad čia jaučiuosi reikalinga, nes kurį laiką mano srities specialisto ligoninėje nebuvo, tad darbo yra tikrai per akis. Apgailestauju, kad ne visiems, kuriems reikia mano pagalbos, spėju padėti.

5. Kas darbe Jus labiausiai džiugina? Kas yra sunkiausia?

Kaip jau minėjau džiaugiuosi, kad mano darbas labai įvairus, ne monotoniškas. Visada geriausias įvertinimas, kai pacientas pasveiksta. Sunku dirbti su nebendradarbiaujančiais pacientais, sunku, kai tenka susidurti su realybe, jog medicina nėra visagalė.

6. Su kokiomis ligomis dažniausiai tenka susidurti? Galbūt turite kokių nors patarimų mūsų pacientams?

Labai svarbu užsiimti sveikatinimu, ligų profilaktika. Gydyti įsisenėjusias ligas gerokai sunkiau. Net ir jaučiantis gerai, raginu tikrintis sveikatą pagal šeimos gydytojo rekomendacijas – mano srities pavyzdys būtų storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa, skirta asmenims, nuo 50 iki 74 metų. Šventiniu laikotarpiu linkiu šiek tiek sulėtinti gyvenimo tempą, daugiau dėmesio skirti ne gausiam vaišių stalui su 12 patiekalų, o kokybiškai praleistam laikui su artimaisiais.

7.  Ką mėgstate veikti laisvalaikiu?

Laisvalaikiu iš naujo vėl atradau knygų skaitymą, kuriam taip stigo laiko studijų metu, užsiimu joga, mėgstu važinėti dviračiu, domiuosiu „protmūšiu“, mėgstu apsilankyti kultūriniuose renginiuose.

Dėkojame už pokalbį ir linkime sėkmės!

 

Informaciją rengė Ryšių su visuomene specialistė

Eglė Burbaitė