Gilinamos žinios asmens duomenų apsaugos srityje

 

2019 m. gruodžio mėn. Marijampolėje vyko seminaras, skirtas informacinių technologijų specialistams „Kibernetinis saugumas: kaip išvengti kibernetinių incidentų ir žalos darbo vietoje“.

Seminare dalyvavo VšĮ Marijampolės ligoninės bei projekto partnerės Suvalkų ligoninės IT specialistai. Susitikimo metu gilintasi į saugumo principų sritį, aptarti kibernetinių grėsmių išskirtiniai požymiai ir pasaulinės kibernetinių grėsmių tendencijos, informacijos apsaugos ir kibernetinio saugumo teisinis reglamentavimas, bei saugaus darbo principai.

Tai projekto „Bendradarbiavimas dėl jautriųjų duomenų apsaugos: nauji iššūkiai – modernūs sprendimai“ dalis. Projektas įgyvendinamas kartu su Suvalkų (Lenkija) Vaivadijos Dr. L. Rydygier ligonine. Šio projekto tikslas – didinti pasienio sveikatos priežiūros įstaigų bendradarbiavimą per sieną, bendrų sprendimų pagalba organizuojant asmeninių ir medicininių duomenų apsaugą.

Projekto įgyvendinimo metu vyksta mokymai IT specialistams bei kitiems ligoninių darbuotojams apie asmens duomenų apsaugą, kibernetinį saugumą, BDAR nuostatas. Gerinama infrastruktūra – atnaujinama kompiuterinė bei programinė įranga. Šiuo metu kompiuterinė įranga atnaujinta Marijampolės ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje ir Konsultacijų poliklinikos registratūroje. 

VšĮ Marijampolės ligoninės inf. 

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti