Duris atvėrė modernus Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrius

Spalio 1-ąją Marijampolės ligoninėje po rekonstrukcijų atidarytas Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrius. Netrukus darbą šiame skyriuje pradėsiantis personalas džiaugiasi modernia darbo aplinka ir tikisi, jog gydomi pacientai bei jų artimieji bus patenkinti pagerėjusiomis gydymo sąlygomis.

„Idėja rekonstruoti šį skyrių gimė 2006 m. Tik tuomet trūko lėšų, tad buvo ieškoma būdų, kaip įgyvendinti šį siekį. Buvo teikta paraiška ES lėšomis finansuojamam projektui, kurio dėka ir buvo renovuotos 770 m2 ploto patalpos“ – atidarant skyrių kalbėjo ligoninės direktorė Audronė Kuodienė. Vadovė pasakojo, jog rekonstrukcijų darbai buvo atliekami 6 mėnesius: permontuoti vandentiekio, vidaus buitinių ir lietaus nuotekynių bei apšvietimo elektros tinklai, šildymo sistemos vamzdynai. Visose patalpose pakeistos durys, langai, stoglangiai, grindų dangos. Patalpose atlikta gerai plaunama ir valoma apdaila.  Šiuo laikotarpiu buvo užsakyta ir medicininė reanimacinė įranga.

Naujai duris atvėrusiame skyriuje įrengtos modernios vietos keturioms lovoms su slaugytojų postu ir viena trijų lovų palata, atskira nuo bendros salės. Taip pat atskiros dvi dviejų lovų palatos su atskiru postu dviems slaugytojoms, valymo patalpomis. Kiekvienai palatai įrengti medikamentų ir kitų medicininių priemonių perdavimo šliuzai iš posto į reanimacijos palatą. Dar viena dviejų lovų palata įrengta izoliuojamiems ligoniams. Personalą džiugins naujoviškos rūbinės, dušai, darbo kabinetai, poilsio  patalpos.  Pacientų ir jų artimųjų patogumui, įrengta speciali pacientų lankytojų patalpa.

Skyriaus atidarymo ceremonijoje dalyvavęs ligoninės kapelionas Remigijus Maceina,  simboliškai perkirpus atidarymo juostelę, pašventino patalpas. Marijampolės savivaldybės meras V. Brazys, savivaldybės administracijos atstovai, LR Seimo narys A. Mitrulevičius, asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovai bei kiti atidarymo šventėje viešėję svečiai pasveikino Marijampolės ligoninės kolektyvą su ilgai lauktu įvykiu. Svečiai džiaugėsi matydami sukurtas itin geras personalo darbo bei pacientų gydymo sąlygas. Čia dirbančiam kolektyvui buvo linkima sveikatos, stiprybės bei „kad kiekvienas pacientas iš šio skyriaus išeitų savo paties kojomis ir su šypsena veide“.

Informaciją parengė
Rūta Giedraitytė, ryšių su visuomene specialistė