Ligoninę pasiekė šiuolaikinė kataraktos chirurgija

Katarakta – labiausiai paplitusi vyresnio amžiaus žmonių akių liga, kuria sergant ligonio rega silpsta, kol visiškai apankama. Pasaulyje dėl kataraktos kasmet visiškai apanka daugiau kaip 19 mln. žmonių. Tai sudaro 43 proc. visų aklųjų. Vienintelis efektyvus gydymas, galintis sugrąžinti regėjimą, yra kataraktos operacija.

Regėjimas iš esmės pagerėja jau pirmomis dienomis po operacijos ir galutinai nusistovi per keletą savaičių.

Kataraktos vystymąsi įtakoja keletas priežasčių: su amžiumi susiję pakitimai, traumos, kai kurios ligos, ultravioletiniai spinduliai, paveldimumas. Ligos simptomai galimai pasireiškia tuomet, kai matosi neryškus vaizdas, objektai atrodo geltoname fone, akina ryški šviesa, pamažu blogėja regėjimas, sunku skaityti, sunku vairuoti automobilį, skiriama tik šviesa nuo tamsos, vaizdas ima dvejintis. Labai svarbu į gydytojus kreiptis kuo ankstyvesnėje ligos stadijoje, tuomet galima tikėtis greitesnių ir geresnių pooperacinių rezultatų.

Nuo šiol ši operacija atliekama ir Marijampolės ligoninėje, naudojant naujausios kartos „Infiniti“ fakoemulsifikatoriaus aparatą. Pasak gyd. oftalmologės Rasos Vaitkienės, tai – neskausminga procedūra, atliekama naudojant vietinę nejautrą. Ligonis, prieš atvykdamas planinei kataraktos operacijai, turi gauti šeimos gydytojo siuntimą. Pacientą konsultavęs šeimos gydytojas turi pateikti raštišką išvadą apie bendrą ligonio sveikatos būklę, susirgimus, vartojamus medikamentus ir galimybę operacijai. Taip pat prieš operaciją reikalinga atlikti elektrokardiogramą, bendrą kraujo tyrimą, gliukozės, kraujo krešėjimo ir  kt. tyrimus.

Kataraktos operacijos metu per akyje padarytą mikro pjūvį pašalinamas drumstas lęšiukas ir implantuojamas naujas – dirbtinis, kuris atstoja pašalintą lęšiuką. Paprastai operacija trunka 20-30 minučių. Žmogus jau tą pačią dieną, po operacijos praėjus 1 – 2 valandoms, išleidžiamas gydytis į namus, tačiau jis turi laikytis tam tikrų gydytojo nurodymų: rūpestingai vartoti paskirtus vaistus, pirmosiomis pooperacinėmis savaitėmis stengtis neskaityti, vengti tiesioginių saulės spindulių ir kt.

Informaciją parengė
Rūta Giedraitytė,
ryšių su visuomene specialistė

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti