A. Pipiras: dalyvavimas aukštos kokybės mokslinėje-praktinėje konferencijose – itin vertinga patirtis, pritaikoma endoprotezavimo operacijų metu

Klubo ir kelio sąnario endoprotezavimas (EP) – viena iš dažniausiai atliekamų, efektyviausių chirurginių procedūrų, taikomų šiuolaikinėje medicinoje. Kovo 28–29 dienomis Vilniuje vykusi mokslinė-praktinė konferencija „Sudėtingo pirminio ir revizinio kelio sąnario endoprotezavimo principai“ subūrė gydytojus traumatologus-ortopedus net iš kelių Europos šalių. Naujausiais kelio sąnarių endoprotezavimo gydymo principais dalijosi pasaulinio lygio lektoriai iš Lietuvos, Austrijos, Anglijos, Slovėnijos ir Vengrijos.

Konferencijoje dalyvavęs Marijampolės ligoninės gyd. traumatologas-ortopedas, Sąnarių endoprotezuotojų asociacijos narys Aurelijus Pipiras sako, kad tokios aukštos mokslinės kokybės konferencijos yra itin vertingos. Praktinių seminarų metu vyksta daug diskusijų, atliekamos atvejo analizės, apsikeičiama patirtimi. Pasak gydytojo A. Pipiro, ortopedinių ligų diagnostikos, jų gydymo, klubo, kelio ir kitų sąnarių endoprotezavimo pažangos Lietuvoje skatinimas yra labai svarbus. Marijampolės ligoninėje atliekamų klubo ir kelio sąnario endoprotezavimo operacijų skaičius sparčiai auga, vien šįmet jų atlikta 70. Sulaukiama įvairaus amžiaus pacientų ne tik iš Marijampolės, bet ir iš kitų Lietuvos apskričių. Po endoprotezavimo operacijos, kurios metu atkuriama traumos ar ligos pažeista galūnės funkcija, paciento gyvenimo kokybė ypač pagerėja – išnyksta ar gerokai sumažėja pažeisto sąnario skausmai, judėti tampa lengviau, galima grįžti į aktyvų gyvenimą.

Pajutus sąnario skausmus ir esant kelio judesių amplitudės sumažėjimui, gyd. A. Pipiras pataria nelaukti. Endoprotezai Lietuvos piliečiams yra skiriami nemokamai. Pacientui pakanka parašyti prašymą Valstybinei ligonių kasai (VLK) su gydytojo ortopedo rekomendacija. Pacientai, nenorintys laukti eilėje, gali pirkti jį už savo lėšas, o vėliau iš Ligonių kasos gauti nustatyto dydžio kompensaciją. Abejoti endoprotezų kokybe taip pat nereikėtų. VLK specialistų teigimu, Lietuvoje atliekamų pirminių ir revizinių operacijų skaičius bei protezų kokybės lygis, lyginant su atliekamomis kitose išsivysčiusiose šalyse, labai aukštas.

 

Informaciją rengė Ryšių su visuomene specialistė

Eglė Burbaitė

 

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti