Nauja įranga Chirurgijos skyriuje paspartins pacientų žaizdų gijimą

Marijampolės ligoninė įsigijo įrangą, kuri padės gydytojams chirurgams teikti kokybiškesnes paslaugas, paspartindama pacientų žaizdų gijimą ir taip sumažindama skausmą.

Sonic One Vac tai naujausia ultragarsinė chirurginė negyvybingų audinių šalinimo sistema su aspiracija (siurbimu). Šis inovatyvus įrenginys leidžia chirurgams paruošti žaizdą, tokiu būdu pagreitindamas jos gijimą. Sistema ardo ir šalina nekrotinius (negyvybingus) audinius, bakterijas, žaizdos bioplėvelę, nepažeidžiant sveikų audinių ir kraujagyslių, selektyviai veikia audinius. Pritaikant įvairius antgalius, žaizdą galima išvalyti ir paruošti net sunkiai prieinamose vietose.

Procedūra naujuoju Sonic One Vac aparatu yra mažai skausminga ir itin greita. Pacientui vykti į namus leidžiama jau tą pačią dieną – ambulatorinis gydymas tęsiamas šeimos gydytojo arba chirurgo priežiūroje. Naujai įsigytu įrenginiu Marijampolės ligoninės chirurgai gydo trofines ir kitos kilmės opas bei pragulas. Atliktos pirmosios procedūros parodė, kad po nekrektomijos – negyvybinių audinių pašalinimo, naudojant Sonic One Vac, žaizdos gijo daug sparčiau, todėl tapo ne tokios skausmingos, pacientų vizitų pas specialistus skaičius gerokai sumažėjo, žaizdų rišimai tapo retesni. Toks gydymas yra itin efektyvus – jį derinant su kitais metodais žaizdos paprastai visiškai užgyja.

Pacientas, turintis ilgai negyjančių žaizdų ar pragulas, pirmiausia turėtų kreiptis į šeimos gydytoją ir gavus siuntimą, atvykti į Marijampolės ligoninės Konsultacijų polikliniką gydytojo chirurgo konsultacijai. Specialistui įvertinus ligonio būklę bus paskirtas reikiamas gydymas. Procedūrą visiškai kompensuoja Valstybinė ligonių kasa.

 

Informaciją rengė Ryšių su visuomene specialistė

Eglė Burbaitė