Tarptautinė konferencija Lenkijoje – akademinių ir kultūrinių ryšių užuomazgos

Sausio 17 d. Marijampolės ligoninės atstovai dalyvavo tarptautinėje mokslinių tyrimų ir mokymo konferencijoje Lenkijoje, Suvalkų mieste. Konferencijos metu penkiomis oficialiomis kalbomis buvo skaitomi pranešimai apie švietimą, mokslinius tyrimus ir verslumą sveikatos priežiūros sistemoje, traumas patyrusių pacientų gydymą: skubiąją pagalbą, chirurgiją, slaugą ir prevencines priemones. Pranešėjų gretose kalbėjo ir Marijampolės ligoninės direktoriaus pavaduotoja slaugai.

Rita Kepalavičienė konferencijos dalyviams dėstė pažangios slaugos praktikos plėtros prielaidas bei jų galimybes Marijampolės ligoninėje. Tarptautinėje konferencijoje pasisakė ir Gardino bei Kaliningrado sričių atstovai, tarp sesijų vyko diskusijos atskirose mokslinių tyrimų grupėse.

Vienas iš šios konferencijos organizatorių – Suvalkų aukštoji profesinė mokykla. Ši institucija praeitų metų gruodžio mėnesį pasiūlė Marijampolės ligoninei tarpusavio bendradarbiavimą plėtojant akademinius ir kultūrinius ryšius tarp abiejų įstaigų. Buvo sutarta ateityje bendradarbiauti slaugos mokslo ir praktikos srityse: atlikti bendrus mokslinius tyrimus ir realizuoti slaugos mokslo ir praktikos projektų srityse, kurios domina šalis abipusiškai, organizuoti bendrus dvišalius mokslinius-metodinius seminarus, mokslines konferencijas, bendradarbiauti keliant abiejų mokslo įstaigų specialistų kvalifikaciją, keistis studentais, dėstytojais, slaugos praktikos specialistais bei mokslinėmis, mokomosiomis ir metodinėmis publikacijomis.

Minėta tarptautinė mokslinių tyrimų ir mokymo konferencija, vykusi sausio 17 d., buvo pirmasis Suvalkų aukštosios profesinės mokyklos ir Marijampolės ligoninės sėkmingo bendradarbiavimo žingsnis.

Informaciją parengė
Rūta Giedraitytė,
ryšių su visuomene specialistė

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti