Susipažinkite su gydytoja vaikų pulmonologe/alergologe Valda Darginavičienė

Viešosios įstaigos Marijampolės ligoninės gydytoja vaikų pulmonologė/alergologė Valda Darginavičienė tiria ir gydo vaikus (iki 18 metų), sergančius kvėpavimo takų, plaučių bei kitomis ligomis, kurios sukelia kvėpavimo sutrikimus, tai pat diagnozuoja ir gydo alergijas. Gydytoja nuolat atnaujina savo žinias dalyvaudama seminaruose ir konferencijose, taip pat dalyvauja klinikiniuose tyrimuose.

Vaikų alerginė sloga, kas tai?

Alerginė sloga arba alerginis rinitas (šienligė) yra gana dažna alergenų sukelta vaikų liga. Kiekvienais metais atvejų daugėja ir pacientų amžius jaunėja. Vaikas gali būti alergiškas augalų žiedadulkėms, vabzdžių įkandimams ar įgėlimui, naminių gyvūnų plaukams ar kailiui, dulkių erkutėms, pelėsiui, cigarečių dūmams, kvepalams ar automobilių išmetamosioms dujoms, žemės riešutams, kiaušiniams, karvės pienui ir žuviai ar kt.

Simptomai

Alerginė sloga pasireiškia tokiais simptomais kaip nosies niežulys, čiaudulys, užgulimas ir kt. Alergiškam vaikui taip pat gali parausti akys, jas niežėti, ašaroti, gali pasireikšti ir lėtinės ausų problemos.

Gydymas

Labai svarbu kreiptis pas gydytoją specialistą, kad nustatytų alergeną, priežasties faktorių ir skirtų gydymą. Ligos požymius malšina arba visiškai išgydo vaistai nuo alergijos ir specifinė imunoterapija, kurią skiria gydytojas.

Kviečiame registruotis VšĮ Marijampolės ligoninės Konsultacijų poliklinikoje: tel. nr. +370 343 54264 arba internetinėje svetainėje esveikata.lt, taip pat atvykus į Palangos g. 1 Marijampolė.