Projektas „Padėkime sveikti“

Viešoji įstaiga Marijampolės ligoninė ir šiais metais įgyvendina savanoriškos veiklos projektą „Padėkime sveikti“, kuriam finansavimą, 1100,0 Eur. iš Marijampolės savivaldybės administracijos Turizmo, sporto ir jaunimo iniciatyvų plėtojimo programos priemonės „Marijampolės savivaldybės jaunimo reikalų tarybos veiklos rėmimas, institucijų ir jaunimo bendradarbiavimo skatinimas, savanorystės modelio įgyvendinimas“ skyrė Marijampolės savivaldybės administracija. „Džiaugiuosi, jog ligoninės teikta paraiška atitiko Marijampolės savivaldybės savanoriškos tarnybos įgyvendinimo savanorius priimančių organizacijų projektų finansavimo 2020 metų nuostatus ir pavykus gauti finansavimą sėkmingai įgyvendinome iškeltus projekto tikslus, uždavinius bei buvo pasiekti planuoti rezultatai“, – sakė įgyvendinamo projekto kuratorė vyriausioji slaugos administratorė Rita Kepalavičienė.

 2020 m. pagal Jaunimo savanoriškos tarnybos sutartis ligoninėje savanoriavo 5 savanoriai. Jauni asmenys, kurie išreiškia norą savanoriauti mūsų ligoninėje, gauna paramą ir palaikymą, būna ugdomi jų įgūdžiai padedant sergančiam ir/ar neįgaliam asmeniui, besigydančiam mūsų ligoninėje. Savanoriai supažindinami su savanoriškos veiklos mastu ligoninėje, įgyja žinias apie VšĮ Marijampolės ligoninės veiklą, jiems suteikiamos konsultacijos dėl asmens duomenų apsaugos, pacientų privatumo politikos, bendravimo ir bendradarbiavimo su medicinos personalu ir pacientais, žinios apie bendravimo kultūros svarbą teikiant asmens sveikatos paslaugas. Savanoriaujantys asmenys mūsų ligoninėje būna aprūpinti reikalingomis asmens apsaugos priemonėmis, kurios užtikrina  hospitalinių infekcijų prevenciją. Šios asmens apsaugos priemonės ir buvo įsigytos, panaudojant projekto „Padėkime sveikti“ lėšas.

Savanorystė ligoninėje remiasi empatija (gebėjimu atpažinti kito žmogaus emocinę būseną, sugebėjimu jausti ir suprasti tai, ką jaučia kitas žmogus  – pasijausti kito žmogaus vietoje).  Ligoninės personalas geranoriškai teikia savo patirį bei žinias jaunuoliams, nes savanorystė ypač vertinga patirtis jauniems žmonėms, siekiantiems save realizuoti, bei apsispręsti dėl profesijos pasirinkimo ateityje. Visą savanoriavimo laiką jaunuolius moko ir konsultuoja kuratorius ir savanoriškos veiklos atlikimo priežiūrą skyriuose atliekantys vyresnieji slaugos administratoriai. Ligoninės skyriuose savanoriai bendradarbiaudami su slaugos personalu, slaugytojais ir slaugytojų padėjėjais,  padeda pacientams jų kasdieninėse gyvybinėse veiklose: atlieka techninius darbus, kurjerio, palydovo funkcijas, transportuoja pacientus sėdimais, gulimais vežimėliais ar lova diagnostiniams tyrimams ir gydomosioms procedūroms. Prižiūrint slaugos personalui maitina negalinčius savarankiškai pavalgyti pacientus, bendrauja su jais: palydi pasivaikščioti, skaito knygas, palaiko pokalbį, išklauso.

 „Džiaugiamės puikių jaunų žmonių iniciatyvomis ir savanoriška pagalba ligoninės personalui“, – sakė projekto kuratorė vyriausioji slaugos administratorė Rita Kepalavičienė.

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti