Nauja įranga padės greičiau aptikti smegenų kraujotakos sutrikimus

VšĮ Marijampolės ligoninė jau metus įgyvendina „Galvos smegenų kraujotakos ligų profilaktikos, diagnostikos ir gydymo paslaugų  kokybės gerinimas“ projektą. Juo siekiama modernizuoti ligoninės infrastruktūrą, atnaujinti galvos smegenų kraujotakos ligų gydymui ir pacientų stebėjimui reikalingą įrangą ir baldus.

Per 2014-2016 metus Marijampolės ligoninės Nervų ligų skyriuje gydyti 2506 pacientai dėl galvos smegenų kraujotakos ligų.  Nešiuolaikiška įranga įtakoja vėlesnį ligos diagnozės nustatymo laiką ir ilgesnį gydymo laikotarpį. Siekiant gerinti situaciją, vienas iš projektų tikslų – laiku ir kokybiškai užtikrinti galvos smegenų kraujotakos ligų diagnozavimą bei kokybišką gydymą. Įsigijus būtiną medicininę įrangą, baldus bei modernizavus diagnostiką, ligoninės personalas bus apmokytas, kaip efektyviai panaudoti gautą įrangą ir dirbant pasiekti kuo geresnių rezultatų. Svarbu padėti visiems pacientams, patyrusiems ūminį galvos smegenų kraujotakos sutrikimą ir užtikrinti neatidėliotiną kokybišką pagalbą, bei teikti efektyvias paslaugas visiems Marijampolės regiono pacientams.

Į Nervų ligų skyrių jau pristatyti pirmieji medicininiai įrenginiai: ultragarso sistema, turinti diagnostinę programinę įrangą ir daviklius kaklo, galvos kraujagyslėms tirti; ultragarsinė pagrindinių galvos smegenų arterijų (transkaranijinės doplerografijos) tyrimų sistema su papildoma diagnostine ir programine įranga mikroembolų monitoriavimui; monitoriavimo sistema su centrine stotimi; švirkštinė pompa; ultragarsinis šlapimo pūslės liekamojo šlapimo tūrio tyrimo aparatas; hidraulinis apiplovimo įrenginys. Taip pat jau nupirkti ir pristatomi baldai: dušo-tualeto kėdė; perkėlimo bei pasikėlimo diržas. Netrukus skyrių pasieks likusi įranga, reikalinga patogesniam pacientų gydymui: elektrinės pacientų lovos; keltuvas; pacientų transportavimo vežimėlis; transportavimo kėdė-fotelis su gulima pozicija ir kita.

Įsigyta medicininė įranga ir baldai bus naudojami galvos smegenų kraujotakos ligomis sergantiems pacientams gydyti bei rizikos grupėje esantiems pacientams kuo ankščiau diagnozuoti insultą. Vykdant „Galvos smegenų kraujotakos ligų profilaktikos, diagnostikos ir gydymo paslaugų  kokybės gerinimas“ projektą siekiama mažinti pirmalaikį mirtingumą nuo galvos smegenų kraujotakos ligų. Plėtojamas efektyvus integruotos sveikatos priežiūros modelis, sudarantis prielaidas gerinti galvos smegenų kraujotakos ligų profilaktikos, diagnostikos, gydymo paslaugų prieinamumą ir jų kokybę VšĮ Marijampolės ligoninėje.

VšĮ Marijampolės ligoninės inf.