MARIJAMPOLĖS ROTARY KLUBO DĖKA VŠĮ MARIJAMPOLĖS LIGONĖJE SUDARYTA GALIMYBĖ PACIENTŲ VAIZDO POKALBIAMS SU ARTIMAISIAIS

Šiandien VšĮ Marijampolės ligoninėje buvo pristatyta naujovė – planšetinis kompiuteris, kurio pagalba pacientai galės pabendrauti su artimaisiais. Šią naujovę pristatė rotariečiai verslininkas Norimantas Stankevičius ir neformaliojo švietimo mokyklos LISPA vadovas Vaidas Baranauskas.
Atsižvelgiant į ekstremaliosios situacijos nustatytus ribojimus ir suvaržymus, o taip pat į pacientų artimųjų nerimą ir lūkesčius, Marijampolės ligoninėje nustatyta tvarka, kaip pasinaudoti galimybe artimiesiems pabendrauti ir „pasimatyti“ su ligoninėje besigydančiais pacientais. pagal Ligoninės direktoriaus patvirtintą Pacientų ir jų artimųjų vaizdo skambučių viešojoje įstaigoje Marijampolės ligoninėje vykdymo tvarką.
🔘 VšĮ Marijampolės ligoninės (toliau – Ligoninės) pacientai gali naudotis planšete, naudojant ją bendravimui su artimaisiais, giminaičiais socialinio darbuotojo priežiūroje.
Paciento artimieji, giminaičiai vaizdo pokalbiui registruojasi Ligoninės internetinėje svetinėje (www.marijampolesligonine.lt) visą parą.
🔘 Pacientų pokalbiai su artimaisiais, giminaičiais organizuojami kiekvieną darbo dieną nuo 13.30 iki 16.00 valandomis nepažeidžiant nustatyto pacientų poilsio režimo.
🔘 Paciento artimųjų nurodytu telefono numeriu arba el. paštu bus perduota prisijungimo nuoroda į virtualų pokalbio kambarį ir asmens, kuriam pageidaujama skambinti, vardas ir pavardė.
🔘 Socialinis darbuotojas suderina tikslų vaizdo pokalbio laiką.
🔘 Pokalbio trukmė: ne ilgiau kaip 15 minučių.
🔘 Vaizdo pokalbis su pacientu gali būti atidedamas arba negalimas, dėl paciento sveikatos būklės arba / ir paciento žymaus pažintinių (kognityvinių) funkcijų sutrikimo.
🔘 Planšetiniai kompiuteriai nenaudojami teikti informacijai apie paciento sveikatos būklę, t. y. vaizdo pokalbio metu dalyvaujant socialiniam darbuotojui, jis nesuteiks artimiesiems informacijos apie paciento sveikatos būklę, tyrimus, gydymą, prognozę ir pan. (informaciją apie paciento sveikatos būklę paciento atstovams teikia gydantis gydytojas arba budintis gydytojas ekstremaliosios situacijos šalyje laikotarpiu, uždraudus pacientų lankymą, pagal Ligoninės direktoriaus patvirtintą Informacijos teikimo apie paciento sveikatą telefonu tvarkos aprašą).
🔘 Vaizdo pokalbio metu draudžiama fotografuoti, filmuoti ar daryti garso įrašus.
🔘 Ligoninės kompiuterių tinkle užtikrinamas planšetinių kompiuterių vartotojų privatumas.
🔘 Kai skambinantis pacientui asmuo klausiamas neprisistato, kalba grubiai ir vartoja necenzūrinius žodžius ar galimai yra apsvaigęs (nuo alkoholio ar psichotropinių medžiagų), socialinis darbuotojas gali nutraukti jo pokalbį su pacientu anksčiau numatyto laiko.
 

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti