Marijampolės medikai šimtametei grąžino judėjimo laisvę

Praėjusią savaitę Marijampolės ligoninėje garbingo amžiaus senolei atlikta sėkminga kairio klubo protezavimo operacija. Ji Onai Barkevičienei buvo reikalinga po namuose patirto lūžio. Šiandien 102 metus skaičiuojanti guvi močiutė jaučiasi puikiai ir jau vaikšto ligoninės koridoriais.

Pacientės sveikata rūpinosi visa gydytojų komanda: I Vidaus ligų skyriaus vedėja Irena Kunevičienė, Anesteziologijos ir intensyvios terapijos vedėjas Eligijus Jucius bei operaciją atlikęs Traumatologijos ortopedijos skyriaus vedėjas Aivaras Razmirskis. Visas ligoninės personalas yra sužavėtas pacientės energija ir sklindančiu pozityvumu.

Senolei buvo nustatyta apatinių kvėpavimo takų infekcija, tad kelias savaites pacientė buvo ruošiama būsimai operacijai. Kaip teigė gydytoja I. Kunevičienė, trijų savaičių laikotarpis iki operacijos nebuvo lengvas, tačiau žingsnelis po žingsnelio, su tikėjimu, viskas krypo gera linkme. „Man labiausiai atmintyje išliko močiutės noras vaikščioti ir gyventi pilnavertį gyvenimą. Tai puikus pavyzdys, kai visa komanda: pacientas, jo artimieji, ligoninės gydytojai ir visas personalas yra geranoriškai nusiteikę ir siekia bendradarbiauti.“ – sakė I vidaus ligų skyriaus vedėja.

Pasak Anesteziologijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjo E. Juciaus, operacijos sėkmė priklausė ne tik nuo puikaus senolės nusiteikimo, bet ir jos gyvenimo būdo. „Nežiūrint į pacientės garbų amžių, visas gyvenimas buvo fiziškai aktyvus.“ – teigė E. Jucius. Gydytojų komanda glaudžiai bendradarbiavo ir daug diskutavo dėl pacientės gydymo. Operacijos metu, jai buvo skiriama anestezija, kuo mažiau veikianti širdies ir kraujagyslių sistemos darbą.

Tą dieną, kai kalbinome pacientę, jai buvo numatyta atlikti mankštą ir po operacijos pirmą kartą padėti atsistoti. O. Barkevičienę operavęs gydytojas A. Razmirskis pasidžiaugė, kad operacija, trukusi maždaug apie valandą, praėjo be nesklandumų. „Akivaizdu, kad operacijos rezultatai puikūs. Pacientė ne tik geba atsisėti, ji jau vaikšto ligoninės koridoriais“ – teigė pacientę operavęs gydytojas.

Visą gyvenimą siuvėja pradirbusi O.Barkevičienė pasakojo, kad iš pradžių abejojo dėl operacijos, tačiau, noras vaikščioti buvo stipresnis už visas baimes. Pacientė džiaugėsi visais gydytojais ir ją supančiu personalu. Anot jos, visas personalas labai geras, malonus ir rūpinasi, tarsi ji būtų gydytojų šeimos narė. Tądien jau galėjusi atsistoti šimtametė džiaugėsi pranokusi pati save ir šmaikščiai juokavo, kad sulauks ir 150 metų. 

VšĮ Marijampolės ligoninės inf. 

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti