Marijampolės ligoninėje buvo atlikta echoskopinė cholecistostomija.

Praėjusią savaitę VšĮ Marijampolės ligoninėje pirmąjį kartą pacientei buvo atlikta echoskopinė cholecistostomija. Atestezioligijos ir intensyvios terapijos skyriuje (AITS) gydomai pacientei buvo nustatytas ūminis cholecistitas, tačiau operacinis gydymas negalėjo būti taikomas dėl kritiškai sunkios pacientės būklės, todėl buvo pasirinktas mažiau rizikingas būdas. Budintis gydytojas nusprendė atlikti echoskopu kontroliuojamą cholecistostomiją.
Echoskopu kontroliuojama cholecistostomija VšĮ Marijampolės ligoninėje buvo atlikta pirmąjį kartą, ją atliko mūsų gydytojas chirurgas Giedrius Liubinas.

Ūminis cholecistitas yra cheminis arba bakterinis tulžies pūslės uždegimas, kuris negydomas gali sukelti ūminį peritonitą ir mirtį. Dažniausiai jį sukelia tulžies pūslėje esantys akmenys. Retais atvejais auždegimas kyla sutrikus tulžies pūslės kraujotakai. Šios ligos aforizmas yra persivalgymo riebiu maistu, švenčių, bei moterų virš 50 metų liga. Cholecistektomija – tulžies pūslės pašalinimo operacija. Ši procedūra atliekama tuomet, kai tulžies pūslėje susikaupę akmenys sukelia tulžies pūslės uždegimą.
Šiuo atveju tulžies pūslė pašalinta nebuvo. Echoskopo kontrolėje įvestas vamzdelis per pilvo sieną ir kepenis į uždegimiškai pakitusią tulžies pūslę, kuris sumažino krūvį leisdamas ištekėti tulžiai į išorę ir sumažino uždegiminį procesą.

Tulžies pūslė yra svarbus organas, būtinas normaliam virškinimui. Tai rezervuaras, kuriame kaupiasi tulžis. Tulžis, valgio metu, patenka į dvylikapirštę žarną ir dalyvauja maisto virškinimo procese įsisavinant riebalus, vitaminus ir kitas maisto medžiagas.

Džiaugiamės mūsų ligoninės specialistais, kurie nebijo ir atlieka ne tik visiems puikiai žinomas bei dažnas operacijas, bet ryžtasi ir naujoms procedūroms.