Ligoninės darbuotojams – mokymai apie asmens duomenų ir kibernetinę saugą

Rugsėjį prasidėjo projekto „Bendradarbiavimas dėl jautriųjų duomenų apsaugos: nauji iššūkiai – modernūs sprendimai“  mokymai, skirti ligoninių, dalyvaujančių projekte, darbuotojams.

Šie mokymai – viena iš projektų veiklų. Jų metu darbuotojai supažindinami apie asmens duomenų apsaugą, kibernetinį saugumą, BDAR nuostatas.   

Kelių susitikimų su lektoriais metu, darbuotojai supažindinami su Bendrųjų duomenų apsaugos reglamentu, jo įgyvendinamais teisės aktais bei direktyvomis, paaiškinama, kas yra asmens duomenų apsaugos pareigūnas, kokie šiam specialistui keliami reikalavimai ir didžiausios daromos klaidos. Aptariami dažniausiai daromi ir aptinkami pažeidimai, sutikimų kontrolė. Mokymų metu lektoriai apibendrina asmens duomenų apsaugos personalo dokumentacijoje dažniausiai daromas klaidas. Diskutuojama apie poveikį duomenų apsaugos vertinimui bei jo atlikimą, filmavimo ir fotografavimo galimybes, esant asmens duomenų bendrajam reglamentui, aptariami teismų išaiškinimai dėl asmens duomenų apsaugos.  

Mokymuose apie kibernetinę saugą, aptariami pagrindiniai saugumo principai elektroninėje erdvėje. Paaiškinama, kas yra socialinė inžinerija, kokie šios srities tikslai, metodai bei prevencinės priemonės. Diskutuojama apie elektroninių mokėjimų bei kortelių saugumą, bei priemones, kaip išvengti kibernetinių vagysčių. Aptariami saugaus darbo su informacinėmis sistemomis principai. Iliustruoti kibernetinių grėsmių skiriamieji bruožai ir kaip juos atpažinti. Mokoma, kai apsaugoti informaciją elektroninėje erdvėje. 

Projektas „Bendradarbiavimas dėl jautriųjų duomenų apsaugos: nauji iššūkiai – modernūs sprendimai“   įgyvendinamas kartu su Suvalkų (Lenkija) Vaivadijos Dr. L. Rydygier ligonine. Šio projekto tikslas – didinti pasienio sveikatos priežiūros įstaigų bendradarbiavimą per sieną, bendrų sprendimų pagalba organizuojant asmeninių ir medicininių duomenų apsaugą.

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti