KVIETIMAS „APGINKLUOTI“ MARIJAMPOLĖS LIGONINĘ NELIKO NEIŠGIRSTAS – REZULTATĄ GALIMA VADINTI STEBUKLU

Marijampolės Rotary klubas kartu su Marijampolės savivaldybe ėmėsi iniciatyvos ir sutelkė Marijampolės verslininkus bei visuomenę „apginkluoti“ Marijampolės ligoninę kovai su koronavirusu. Rezultatas stulbinantis – ligoninei gyvybiškai svarbios medicininės įrangos nupirkta  už 337610,32 eurų. Pagalbos ranką   ištiesė ne tik didelės, bet ir mažos įmonės, kurios šiuo metu taip pat išgyvena labai sunkų laikotarpį bei fiziniai asmenys, pervedę asmenines lėšas į COVID-19 fondo sąskaitą.

IŠ VISO nupirkta 114 vienetų medicininės įrangos už 337610,32 eurų. Projekto trukmė rekordiškai trumpa –  vienas mėnesis, tai parodo, kad susitelkimas ir bendras tikslas gali atnešti stulbinamų rezultatų.

„Kai pirmą kartą kreipiausi su prašymu dėl vieno aparato, slapta tikėjausi, kad atsiras vienas ar kitas savanoris bei jį padovanos, tačiau kad užsikurs visa ši gerumo „mašina“, net geriausiam sapne nesapnavau“, – džiaugėsi Viešosios įstaigos Marijampolės ligoninės direktorius Mantas Čėsna.

„Ši iniciatyva yra Marijampolės verslo bendruomenės ir visuomenės solidarizacijos pavyzdys, susitelkti, padėti ir pasidžiaugti rezultatais. Esu dėkingas kiekvienam asmeniškai, kartu visos bendruomenės vardu dėkoju kiekvienam prisidėjusiam, išklausiusiam ir supratusiam problemos gylį. Neabejoju, kad tik kartu surėmę pečius galime įveikti problemas ir  padėti visų Marijampolės regiono gyventojams“, – apie projekto pabaigą kalbėjo iniciatyvos šeimininkas Marijampolės garbės pilietis, Marijampolės Rotary klubo narys Klemencas Agentas.

 „Būti pavadintam šios iniciatyvos šeimininku – didelė atsakomybė: sutelkti verslo bendruomenę ir užnorinti padėti VŠĮ Marijampolės ligoninei įsigyti specialios Covid-19 valdymui skirtos įrangos. Pirmojo karantino metu gydymo įstaigoms paramą suteikėme tuo metu taip reikalingomis apsaugos priemonėmis, tačiau koronaviruso sukeltomis problemomis nei pacientų, nei medicinos darbuotojų rūpesčiai nesibaigė. Pandemijai įgavus pagreitį, žinojimas, kad per parą ji nusineša dešimtis gyvybių, paskatino susimąstyti ir pagalvoti, kuo galime padėti ligoninei. Tinkama medicinos įranga ir laiku suteikta pagalba gali išgelbėti besigydančius bei efektyvinti medicinos darbuotojų darbą. Niekada nežinai, kada prireiks ligoninės pagalbos ir kada pats ar artimasis, mantingietis, marijampolietis bus pacientas. Džiaugiuosi, kad „Marijampolės Rotary klubas“, Marijampolės savivaldybė ir VŠĮ Marijampolės ligoninė patikėjo šia idėja  bei prisidėjo prie jos įgyvendinimo“, – mintimis dalijosi iniciatyvos sumanytojas K. Agentas.

Pasak Marijampolės Rotary klubo prezidento Vytauto Lopetos, ši iniciatyva – puikus pavyzdys visiems kitiems miestams, susitelkimas, neskaičiuojamos darbo valandos dėl kilnaus tikslo atveda prie didelių rezultatų. „Mes, Rotariečiai, negalėjome likti nuošalyje ir ramiai stebėti situaciją mieste prasidėjus antrajai Covid-19 pandemijos bangai. Juk kiekvienas galim pralaimėti slėpynes su Covid-19 , todėl ypatingai svarbu žinoti, kad patekus į Marijampolės ligoninę, mums, mūsų artimiesiems ar draugams bus suteikta visapusiška būtinoji pagalba ir kad mūsų gyvybėms gelbėti medikai turi būtiną aparatūrą“,- kalbėjo V. Lopeta.

Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda neslepia didžiulės pagarbos Marijampolės verslui ir neabejingiems gyventojams: „Net neabejoju, kad marijampoliečių parodyta susivienijimo, neabejingumo ir noro padėti kitiems galia yra puikus pavyzdys visai Lietuvai. Per trumpą laiką sukurtas, tikrąja to žodžio prasme, stebuklas neliko nepastebėtas ir nacionalinės žiniasklaidos, taigi geroji žinia sklinda. Nuoširdžiai dėkoju šiems nuostabiems, iniciatyviems žmonėms. Organizuojame nuotolinį padėkos susitikimą, kuriame ne tik padėkosime kiekvienam prisidėjusiam prie kovos su koronavirusu, bet ir iš Marijampolės ligoninės medikų išgirsime kokią reikšmingą naudą  padovanota įranga atnešė sergantiesiems“, – kalbėjo Povilas Isoda.

 „Šios per rekordiškai trumpą laiką įgyvendintos iniciatyvos metu padovanotos medicininės įrangos nauda be galo reikšminga tiek mums, medicinos darbuotojams, tiek visiems Marijampolės ligoninės pacientams. Medicininės įrangos fondas papildytas aparatais, kurie ypač reikalingi šiuo metu daugiausiai dėmesio skiriamai ligai – COVID-19 gydyti, tačiau bus pritaikomi ir kitų ligų gydymui. Padovanota daug įvairios medicininės įrangos: nuo Mobilaus rentgeno aparato (greitesnis bei efektyvesnis ištyrimas); dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų (skiriama pacientams, turintiems kvėpavimo problemų, nauda – itin didelė); Didelės tėkmės sistemų su integruotu tėkmės generatoriumi(laiku skiriant didelės tėkmės deguonies terapiją yra didesnė nei 50 proc. tikimybė išvengti paciento intubacijos ir dirbtinės plaučių ventiliacijos) iki priešpragulinių čiužinių, pacientų vartymo įrenginių ar dušo/tualeto vežimėlio komplektų, kurie ligoninėje reikalingi kiekvieną dieną. Už pinigus, kurie buvo pervesti į ligoninės „Padėk COVID-19 paramos fondą“, įsigijome Dezinfekavimo įrangą su sauso rūko technologija, tai pirmoji tokia įranga Marijampolės ligoninėje bei dvi automatines infuzines švirkštines pompas. Tariu nuoširdų AČIŪ visiems prisidėjusiems“, – kalbėjo Viešosios įstaigos Marijampolės ligoninės direktorius Mantas Čėsna.

NUPIRKTA:

1 Mobilusis rentgeno aparatas

2 Dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai

1 Basonų plovimo-dezinfekacijos įrenginys

2 Videolaringoskopai

1 Dezinfekavimo įranga su sauso rūko technologija

20 Didelės tėkmės sistemų su integruotu tėkmės generatoriumi

12 Švirkštinių pompų

12 Automatinių infuzinių švirkštinių pompų

8 Baktericidiniai recirkuliatoriai

30 Pulsoksimetrai

4 Paciento monitoriai

5 Elektrokardiografai

5 Priešpraguliniai čiužiniai

5 Pacientų vartymo įrenginiai

1 Vežimėlis mirusiųjų transportavimui

5 Dušo/tualeto vežimėlio komplektai

Prie iniciatyvos prisidėjo tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys:

Mantingos labdaros ir paramos fondas, Marijampolės savivaldybė, Marijampolės Rotary klubas, UAB  „Statybos ritmas“, UAB  „Pakma“, UAB „Mantinga“, Labdaros ir paramos fondas „Juodeliai & Co“, UAB „Sumeda“, UAB „Stevila“, UAB „Statybos ritmas“, UAB „Kalstata“, UAB „Fatalitas“, UAB „Ipukis logistics“, UAB koncernas „Alga“, UAB „ICECO Holding“, AB  „Grigeo“, UAB „Transportas Lt“, UAB „Vernitas“, UAB „Mavista“, Marijampolės apskrities LIONS klubas, Stiprūs kartu – Laisvės TV, UAB „Kelranga“, UAB „Gulbelė“, Padovinio ŽŪB, UAB „Swetrak“, UAB „CIE LT Forge“, Laidojimo namai „Saulėlydis“, UAB  „Ratainė“, UAB „TFA logistics“, UAB „Balčiūnų klinika“, UAB „Vidara“, Arūnas Astrauskas ir Rotary Club of Chicagoland Lithuanians, Jolanta Staniulienė, UAB „Dentis Lab“, UAB „Trys rodikliai“, R. Kupstienės odontologijos klinika, UAB „Autobilas“, UAB  „Sparta textile“, UAB „Valdema“, UAB „Lifrania“, UAB „Baldgama“, UAB „Sipra-auto“, UAB „Klevai“, Mangirdas Krunkaitis, UAB „Statybos namai“, UAB „Acme grupė“, UAB „Baldgama“, Gintarė Butkienė, Robertas Jakštys, Raimondas Burba, Virginijus Tirlikas, UAB LVG technologijos, Advokato Audriaus Bandzaičio kontora, UAB Kazakevičiaus implantologijos centras, UAB „Didma“, UAB Apto IT“ , UAB Virdujis“, UAB „Valmantas ir ko“, UAB „Janikės kelionės“, VšĮ „LISPA“, UAB „Gergidita“, Edvardas, UAB “VILARE“, Odeta, Reda, Vilija, Skirmantas,  Virginija, Neringa, Erikas Jakubauskas, Lina, Saulius, Stanislovas Algimantas, Angelė, Živilė, Kęstutis, Gintaras.

Pranešimą parengė: Žaneta Grašienė, UAB „Novos gama”

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti