Klinikinėje diagnostikoje – nauja įranga kokybiškesniems tyrimams

Marijampolės ligoninė, siekdama būti inovatyvia ir šiuolaikiška įstaiga, šių metų pradžioje pradėjo įgyvendinti projektą LT-PL-3R-247 „Inovatyvus LEAN procesų valdymas Lenkijos – Lietuvos pasienio ligoninėse“.   Svarbiausios projekto veiklos – seminarų ir mokymų ciklas apie LEAN vadybos filosofiją ir taikymą sveikatos priežiūros įstaigose bei reikalingos įrangos ligų diagnostikoje atnaujinimas.

VšĮ Marijampolės ligoninės specialistai jau dirba su aukštos raiškos vaizdo endoskopine sistema, kurią sudaro vaizdo gastroskopas, kolonoskopas su papildomais elementais. Atnaujinus įrangą virškinamojo trakto ligos bei kepenų veikos sutrikimai bus diagnozuojami kokybiškiau. Endoskopinė video sistema, paremta naujausiomis technologijomis, padės specialistams onkologinių ligų diagnozės nustatyme. Kolonoskopas skitas endoskopiniams storosios žarnos ir distalinės plonosios žarnos dalies bei storosios žarnos ligų tyrimams atlikti.

Pacientai, norintys pasinaudoti šiais tyrimais, turi kreiptis į savo šeimos gydytoją. Taip pat Valstybinė ligonių kasa siūlo pasinaudoti prevencine storosios žarnos programa. Reikalingą informaciją apie programą rasite interneto puslapyje www.vlk.lt.

Projekto LT-PL-3R-247 „Inovatyvus LEAN procesų valdymas Lenkijos – Lietuvos pasienio ligoninėse“ metu VšĮ Marijampolės ligoninė dar įsigis bėgimo takelį, skirtą naudoti vertikalioje vonioje, elektroterapijos ir elektrostimuliacijos sistemos prietaisus, kulkšnies ir žasto indekso matavimo prietaisą, skirtą periferinių arterinių ligų ankstyvajai diagnostikai, skaitmeninę video monitoringo sistemą miego sutrikimų diagnostikai bei iššauktinių potencialų modulį neurologinių susirgimų diagnostikai ir stebėjimui.

Projekto tikslas – stiprinti viešųjų įstaigų institucinius gebėjimus, plečiant pasienio sveikatos priežiūros įstaigų bendradarbiavimą ir siekiant geresnės teikiamų viešųjų sveikatos priežiūros paslaugų kokybės. Veiklomis siekiama stiprinti Lietuvos ir Lenkijos pasienio regioninių ligoninių darbo efektyvumą ir našumą, įgyvendinant inovatyvią valdymo politiką, kitaip vadinamą „LEAN management“ (Lean vadyba) – LEAN Healthcare (Lean sveikatos apsauga).

Į LEAN vadybos principų mokymus projekto partneriai rinkosi jau tris kartus.   Seminarų ciklas pradėtas mokymais Lenkijoje. Rugpjūčio mėnesį projekto partneriai – VšĮ Marijampolės, Alytaus apskrities S. Kudirkos ir Suvalkų ligoninių darbuotojai susitiko pirmajame seminare ir susipažino su LEAN vadybos principais bei jų taikymu. Aptarę LEAN sistemos susiformavimą, mokymų dalyviai buvo kviečiami LEAN metodą pradėti taikyti ir įgyvendinti praktiškai. Tad daug seminaro užduočių nuo pat pirmųjų mokymų yra integruojamos į realias situacijas, kurios vyksta ligoninių darbe.

VšĮ Marijampolės ligoninės inf. 

 

 

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti