Informacija darbuotojams

Ką reiškia neigiamas COVID-19 testo rezultatas?
Reiškia, kad testo paėmimo metu Jūs buvote neužkrečiamas (testo jautrumas 70%). Patyrus aukštos rizikos kontaktą su COVID-19 sergančiu asmeniu, 14 dienų po kontakto pabaigos (jei kontaktas daugkartinis) dar gali pasireikšti COVID-19 ligos simptomai. Todėl per šį laikotarpį būtina taisyklingai dėvėti kaukę ar respiratorių, laikytis socialinės distancijos, rankų higienos reikalavimų ir stebėti savo sveikatą.


Kodėl vieni asmenys nušalinami nuo darbo po kontakto su sergančiu COVID-19 asmeniu, kiti paliekami dirbti?
Vertinama kontakto rizika. Labai aukšta rizika – jei kitas asmuo nedėvėjo kaukės ir bendravo su jumis ilgesnį laiką uždaroje patalpoje, nesilaikydamas distancijos, tiesiogiai lietėtės ar teko apžiūrėti pacientą be AAP. Kitais atvejais (prasilenkiant lifte ar koridoriuje, rūbinėje ir pan.) rizika užsikrėsti yra minimali, todėl šie asmenys gali tęsti darbą, stebėdami savo sveikatą. Esant jos pokyčiui (sukarščiavimas, silpnumas, kaulų, raumenų skausmai, skonio pokyčiai ar viduriavimas), nevykti į darbą, pranešti savo padalinio vadovui.


Kaip elgtis esant saviizoliacijoje?
Saviizoliacijos sąlygos – atskira erdvė namuose su atskiru san. mazgu. Jei to negalima užtikrinti, namiškiai arba Jūs turite gyventi atskirai. Visais atvejais reikia labai kruopščiai laikytis aukščiau minėtų reikalavimų.
Gydytojams ir slaugytojams, esantiems saviizoliacijoje, yra galimybė dirbti nuotoliniu būdu, jeigu jų padalinio vadovas gali suformuoti jiems užduotis. Kiti turi kreiptis į savo šeimos gydytoją dėl nedarbingumo pažymėjimo keturiolikai dienų. Jeigu tektų grįžti į darbą anksčiau (pvz., esant neigiamam testo rezultatui po 7 dienų), nedarbingumo pažymėjimas nuo tos dienos bus nutrauktas.
Pasireiškus ligos simptomams, užsiregistruoti telefonu 1808. Būtina pasakyti, kad Jūs buvote aukštos rizikos kontakte su nustatytu COVID-19 asmeniu. Esant išreikštai klinikai, karščiavimui, informuoti telefonu savo šeimos gydytoją,  kuris nukreips Jus į karščiavimo kliniką arba paskambinti tel. 112.


Kada galima grįžti į darbą?
Jei per Jums skirtą saviizoliacijos laiką nesusirgote, po 7 arba 14 dienų (priklausomai nuo skyriaus, kuriame dirbate) ligoninėje bus pakartotinai imamas COVID-19 testas (su Jumis susisieks telefonu). Esant neigiamam jo rezultatui, galėsite grįžti į darbą, toliau, kaip ir visi kiti, stebėdami savo sveikatą.