Dovanos bei pagalba Mūsų ligoninei, nesibaigia

Šiandien gavome naują portatyvinį krūtinės ląstos rentgeno aparatą, kurį padovanojo „Mantingos“ labdaros ir paramos fondo įkūrėjas Klemencas Agentas. Šis be galo reikalingas aparatas bus puiki pagalba skyriui, kuriame gydomi COVID-19 liga sergantys pacientai. Naujasis rentgeno aparatas, kurio vertė yra 70 tūkst. Eur. yra mobilus, todėl tai didelė pagalba personalui gydant pacientus. „Šio rentgeno aparato dėka greitai ir operatyviai bus atliekami rentgenologiniai tyrimai, pritaikytas gydymas, bei stebima paciento būklę. Naujojo portatyvinio krūtinės ląstos rentgeno aparato pagalba bus išgelbėta ne viena gyvybė“,- sakė Mantas Čėsna.
Radiologinis ištyrimas yra vienas iš svarbiausių diagnostikos būdų COVID-19 liga sergantiems pacientams, nes pneumonija – pati dažniausia šių pacientų ligos komplikacija. Norint įvertinti ligos sudėtingumą, pirmiausia yra atliekamas rentgeninis tyrimas.
Viešosios įstaigos Marijampolės ligoninės direktorius pristatydamas naująjį rentgeno aparatą neslėpė džiaugsmo, kadangi tokie aparatai yra labai reikalingi kiekvienai ligoninei. „Džiaugiuosi, jog atsiranda tokių geranoriškų verslininkų, kurie rūpinasi kitais, galvoja apie medicinos darbuotojus ir dovanoja, taip reikalingus medicininis prietaisus, kurie palengvina mūsų ligoninės darbuotojų darbą, kovojant su šia klastinga infekcija. Nuoširdžiai dėkoju visos ligoninės vardu Klemencui Agentui“, – sakė ligoninės vadovas.
Radiologiniai tyrimai – pirmo pasirinkimo vaizdiniai tyrimai, tiksliai įvertinantys plaučių patologinius pakitimus. Paciento ligos periodu jų gali tekti atlikti keletą kartų, todėl šis naujasis aparatas sukonstruotas taip, kad judėjimas ribotos erdvės patalpuose būtų maksimaliai patogesnis.
Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos
 

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti