Atnaujintos pacientų lankymo ir dalyvavimo gimdyme taisyklės

Viešojoje įstaigoje Marijampolės ligoninėje atnaujintos pacientų lankymo ir artimųjų dalyvavimo gimdyme  taisyklės ekstremaliosios situacijos metu. Trumpai jas pristatome:

 • Pacientus galima lankyti tik turint skyriaus vedėjo leidimą, kur nurodytas tikslus lankymo laikas, ligoninėje numatytomis lankymo valandomis. Jei skyriaus vedėjo nėra, leidimą gali išduoti budintis gydytojas. Leidimas lankyti suaugusį pacientą išduodamas esant sunkiai arba terminalinei paciento būklei.
 • Vienu metu pacientą gali lankyti tik vienas lankytojas, lankymo trukmė iki 30 min.
 • Leidimas lankyti vaiką iki 14 metų amžiaus išduodamas tuo atveju, jei kartu su juo palatoje neguli lydintis asmuo.
 • Izoliuotus pacientus lankyti draudžiama.
 • Daugiavietėje palatoje vienu metu gali būti ne daugiau kaip vienas lankytojas.
 • Lankytojas lankymo metu turi dėvėti vienkartinę medicininę kaukę ar respiratorių, laikytis saugaus ne mažiau kaip 1 metro atstumo nuo aplinkinių.

 Lankytojas privalo:

 • prieš pirmą kartą atvykstant lankyti pacientą, su skyriaus vedėju ar, nesant skyriaus vedėjo, su budinčiu gydytoju iš anksto suderinti tikslų lankymo laiką, kuris nurodomas ir leidime lankyti pacientą bei ligoninės įėjimą, pro kurį lankytojas bus įleistas į ligoninę. Gautą leidimą reikia atsinešti ateinant lankyti ligonio. Poste lankytojas dezinfekuoja rankas, jam pamatuojama temperatūra.
 • įėjus į skyrių pakartotinai dezinfekuoti rankas.
 • lankymo metu būti tik ligonio palatoje. Vaikščioti po skyrių draudžiama.
 • vykdyti personalo nurodymus, laikytis rimties, tvarkos, gerbti kitų pacientų teises ir privatumą.
 • išeinant iš skyriaus dezinfekuoti rankas.

 

 • Gimdyme leidžiama dalyvauti tik vienam gimdyvei artimam asmeniui ir tik tol, kol moteris bus gimdykloje.
 • Galima dalyvauti tik gimdymo natūraliais gimdymo takais metu.
 • Gimdyme dalyvaujantis asmuo (toliau – ir lydintysis asmuo) būdamas ligoninėje privalo dėvėti vienkartinę medicininę kaukę, laikytis vidaus tvarkos taisyklių, vykdyti personalo nurodymus.
 • Nėščiųjų priimamajame lydinčiajam asmeniui pamatuojama temperatūra, dezinfekuojamos rankos.

Svarbu paminėti, kad lankytojai neįleidžiami ir negali dalyvauti gimdyme jei atitinka COVID-19 ligos klinikinius kriterijus (pasireiškia bent vienas iš šių simptomų: kūno temperatūra 37,3° C ir didesnė, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, staigus uoslės ar skonio praradimas ar susilpnėjimas) arba turi  bent vieną epidemiologinį kriterijų (artimas sąlytis su asmeniu, kuriam patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios arba asmuo yra ar buvo slaugos ar globos namų, kuriuose patvirtintas COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atvejis, gyventojas ar darbuotojas 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios, arba asmeniui taikoma privaloma izoliacija dėl to, kad atvyko iš užsienio šalies, įtrauktos į sveikatos apsaugos ministro patvirtintą COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą).

 

Pacientų lankymo taisyklės 

Dalyvavimo gimdyme taisyklės 

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti