VšĮ Marijampolės ligoninė turi naują vadovą

Šiandien, lapkričio 19-ąją, darbą pradėjo naujasis VšĮ Marijampolės ligoninės vadovas Mantas Čėsna.
Pristatydamas meras naująjį vadovą, sakė, jog Mantas Čėsna žino ligoninės situaciją ir problemas, turi idėjų kaip jas spręsti ir yra pasiryžęs nuoširdžiam darbui. Meras pasidžiaugė, kad sudėtingu karantino laikotarpiu ligoninės vairą į savo rankas ima atsakingas, pareigingas ir sveikatos apsaugos sritį išmanantis žmogus.
Prisistatydamas naujasis vadovas Mantas Čėsna svarbiausiu savo darbu įvardijo tai, kas yra svarbiausia šiandien – prevencinis ir koordinacinis darbas – suvaldyti koronoviruso plitimą ligoninėje. „Ligoninė turi grįžti prie įprasto darbo rėžimo, kad vėl sėkmingai funkcionuotų ir teiktų paslaugas maksimaliai, kurias šiuo metu leidžia Lietuvos Respublikos įstatymai“, – teigė Mantas Čėsna. Naujasis vadovas norėtų plėsti dienos chirurgijos paslaugas, slaugos paslaugas bei konsultacines paslaugas ir didinti jų prieinamumą. „Ambulatorinės paslaugos turi būti prieinamos visiems ir negalime priversti pacientų laukt vizito pas gydytoją mėnesį“, – sakė Mantas Čėsna. Paslaugų prieinamumas taip pat bus vienas iš prioritetinių vadovo klausimų. Vadovas dideles pastangas dės, naujų specialistų pritraukimui į Marijampolės ligoninę, sieks, kad atlyginimai taptų konkurencingi ir mikroklimatas darbe vyrautų teigiamas. Didelį dėmesį skirs Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus paslaugų teikimo gerinimui.
Naujai išrinktas vadovas supranta, kad laukia didžiuliai iššūkiai, tačiau stengsis, kad vyktų konstruktyvus darbas ir visos kompetentingos komandos dėka, sieks, jog Marijampolės ligoninė taptų patrauklesne visuomenei ir taptų pavyzdine apskrities ligonine. Visi besikreipiantys turi pajausti teigiamus pokyčius ir suprasti, jog ligoninės darbuotojai dirba tam, kad gydyti ir gelbėti žmonių gyvybes.
„Noriu, kad Marijampolės ligoninėje pacientams sveikti būtų gera“, – sakė naujasis VšĮ Marijampolės ligoninės vadovas Mantas Čėsna.
Mantas Čėsna yra baigęs visuomenės sveikatos magistrantūros studijas Kauno medicinos universitete, darbo patirties įgijęs dirbdamas vyriausiuoju gydytoju, visuomenės sveikatos saugos vyriausiuoju specialistu, socialinių reikalų skyriaus vyriausiuoju specialistu – savivaldybės gydytoju, visuomenės sveikatos priežiūros specialistu, VšĮ Kalvarijos ligoninės direktoriumi, nuo 2018 metų iki šiol vadovavo Marijampolės pirminės sveikatos priežiūros centrui.
Mantas Čėsna daugiau nei dešimt metų dirbamas sveikatos priežiūros srityje, sukaupė patirties organizuojant ir koordinuojant tarpinstitucinį bendradarbiavimą sveikatos priežiūros klausimais, įgyvendinant sveikatos priežiūros projektus, dalyvaujant Lietuvos sveikatos strategijos, valstybinių sveikatinimo programų ir kitų valstybės sveikatos srities strateginių planų įgyvendinime.