Susipažinkite su gyd. ortopedu traumatologu Laurynu Matuzoniu

Susipažinkite su gyd. ortopedu traumatologu Laurynu Matuzoniu

Viešosios įstaigos Marijampolės ligoninės GYDYTOJAS ORTOPEDAS TRAUMATOLOGAS LAURYNAS MATUZONIS atlieka riešo kanalo dekompersines operacijas. Taip pat gydytojas specializuojasi kelio bei peties sąnarių artroskopinių operacijų atlikime (atlieka meniskų, priekinio kryžminio raiščio, peties sąnario sausgyslių ir kitas rekonstrukcines operacijas).

KAS TAS RIEŠO KANALO SINDROMAS?

Riešo kanalo sindromas – tai tokia būklė, atsirandanti tada, kai riešo kanale yra užspaudžiamas vidurinis nervas (n. medianus).

SIMPTOMAI

Pirštų dilgčiojimas, skausmas ar nejautrumas (dažniausiai nykščio, smiliaus ir didžiojo), jėgos sumažėjimas yra pagrindiniai riešo kanalo simptomai. Simptomų atsiradimą gali sąlygoti tam tikra atliekama fizinė veikla, vėliau, ligos negydant, simptomai gali intensyvėti, dažnėti. Skausmas dažniausiai pasireiškia naktimis. Daugiausia šis susirgimas išsivysto tiems pacientams, kurių darbas reikalauja tam tikrų pasikartojančių judesių per riešo sąnarį. Įtakos gali turėti ir patirtos riešo traumos, paveldimumas.

GYDYMAS

Simptomatiką gali palengvinti fizioterapijos bei kineziterapijos procedūros, tačiau tokios procedūros dažniausiai yra veiksmingos tik pradinėse ligos stadijose. Kitas gydymo būdas – tai steroidų injekcijos į riešo kanalą. Šis gydymo metodas gali palengvinti simptomatiką, atitolinti operacinį gydymą, kartais visai jo atsisakant. Nemažėjant simptomatikai gydant minėtais metodais, svarstomas operacinis gydymas. Šiuo metu yra taikomi keli operaciniai metodai – tai atviras riešo kanalo atlaisvinimas ir endoskopinė operacija, kuomet procedūra atliekama per mažą pjūvį. Reikia atkreipti dėmesį, kad uždelsus (ignoruojant simptomatiką kelis metus), gali atsirasti negrįžtami nervo pakitimai ir gydymas, įskaitant operacinį, gali būti neefektyvus.

Kviečiame registruotis VšĮ Marijampolės ligoninėje Konsultacijų poliklinikoje tel. +370 343 54264 arba E. sveikatos portalas/Gyventojams (esveikata.lt), taip ir atvykus į Konsultacijų polikliniką Palangos g. 1, Marijampolė.

 

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti