Susipažinkite su gyd. chirurge Justina Aidukiene

Viešosios įstaigos Marijampolės ligoninės gydytoja chirurgė Justina Aidukienėtarptautinė ATLS (Advanced Trauma Life Support) kurso instruktorė. Bendraautorė knygos, skirtos paramedikams, skubios pagalbos specialistams „Ikistacionarinės pagalbos teikimo principai traumą patyrusiam pacientui” ir tarptautinių publikacijų chirurgų kongrese bendraautorė. Gydytoja konsultuoja ir operuoja pacientus, turinčius kirkšnies, pilvo sienos išvaržas, išsiplėtusias kojų venas, tulžies pūslės akmenligę, pilonidines cistas.

KIRKŠNIES IŠVARŽA, KAS TAI?

Kirkšnies išvarža – tai pilvaplėvės ir pilvo ertmės organų išsiveržimas pro kirkšninį kanalą į poodį kirkšnies srityje. Kirkšnies išvarža dažniausiai pasitaiko vyrams.

SIMPTOMAI

Jei pacientas ima skųstis savo šeimos gydytojui, kad kirkšnyje atsirado „guzas“, kuris tai atsiranda, tai dingsta atsigulus. Kartais jis tampa skausmingas – tuomet pacientas pasakoja, jog paspaudžia su ranka „guzą“, jis dingsta ir skausmas praeina.

GYDYMAS

Nustačius, jog pacientui yra kirkšnies išvarža, tabletėmis jos pagydyti nepavyks. Visais atvejais yra reikalinga chirurginė intervencija. Konsultuojantis chirurgas su pacientu aptars galimas operacijų metodikas, nurodys galimas operacijų komplikacijas.

Kviečiame registruotis VšĮ Marijampolės ligoninėje Konsultacijų poliklinikoje tel. +370 343 54264 arba E. sveikatos portalas/Gyventojams (esveikata.lt), taip ir atvykus į Konsultacijų polikliniką Palangos g. 1, Marijampolė.

 

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti