Situacijos simuliacija Skubiosios medicinos pagalbos skyriuje

Siekiant kuo kokybiškesnių paslaugų ir sklandaus darbo VšĮ Marijampolės ligoninės Skubiosios medicinos pagalbos skyriuje, skyriaus vedėjo Adomo Kuliavo iniciatyva periodiškai vyksta situacijų simuliacija t.y. imituojama situacija atvykus sunkios būklės pacientui, kad gydytojai ir kitas personalas realiai patirtų ir įsivertintų savo galimybes ir silpnybes esant kritinei situacijai.

Klinikinė istorija ir darbo eiga :

  • 42 vyras, atvežamas GMP iš namų, po kritimo iš II aukšto.
  • GMP perduoti duomenys: AKS 85/56 mmHg, ŠSD 123 k/min, SpO2 88 proc. , KD 20 k/min, GKS 3 ( A 1; K 1; M 1 ) su deguonimi ir iš burnos sklinda alkoholio kvapas.
  • Pacientas turi anatominę KT obstrukciją, kuri pašalinama atvėrus kvėpavimo takus rankomis, vyzdžiai simetriški, į šviesą reaguoja.
  • Yra nestabilus dubuo su laisvu skysčių pilve ( kraujavimas iš blužnies, iš dubens kraujavimo nėra).
  • Kitų sužalojimų nestebima.

Komanda turi stabilizuoti paciento hemodinamiką iki operacinės: prioritetas – kraujavimo stabdymas ( vaistai, temperatūra, dubens įtvaras, nesutapatintas kraujas), intubacija.  

Po situacijos simuliacijos vyko aptarimas, prieita prie išvados, kad  svarbiausia narių komunikacija, bendravimas uždaros kilpos principus bei aiškių rolių ir užduočių žinojimas.

Dėkojame Marijampolės greitosios medicinos pagalbos darbuotojams už pagalbą situacijos realizavime.

Dalinamės situacijos simuliacijos akimirkomis.

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti