Savanorystė – nepamatuojama investicija sau ir bendruomenei

Savanorystė vis dažniau vertinama veikla visame pasaulyje. Norintys užsiimti šia veikla skiria savo laiką, žinias, energiją ir patirtį visuomenės naudai. Už savanorišką veiklą nėra mokami pinigai, tačiau įgyta patirtis, žinios ir buvimas bendruomenėje, plečia akiratį ir kompetencijas, ateityje padeda integruotis į darbą ir išspręsti įvairiausias situacijas.

VšĮ Marijampolės ligoninė jau kuris laikas priima savanorius, kurių pagalba yra labai reikšminga personalui. Tam, kad savanorio pareigos ligoninėje būtų tikslingos, o veikla naudinga savanoriui, ligoninės personalui bei pacientui, yra nustatyti tam tikri reikalavimai, su kuriais norime supažindinti būsimus savanorius.

  • Savanoriais pagal Lietuvos Respublikos savanoriškos veiklos įstatymo 5 straipsnį gali būti vyresni kaip 14 metų LR piliečiai arba esantys šalyje teisėti užsieniečiai. Jaunesni nei 18 metų asmenys gali dalyvauti savanoriškoje veikloje, jei tam neprieštarauja tėvai ar globėjai. Marijampolės ligoninė savanorius priima nuo 18 metų, dėl įstaigos veiklos specifikos: privatumo, asmens duomenų apsaugos ir kita.
  • Norint savanoriauti VšĮ Marijampolė ligoninėje galima kreiptis į Marijampolės savivaldybės Jaunimo savanorišką tarnybą (JST) arba užpildyti prašymą ligoninės administracijoje. Gavus raštišką leidimą iš įstaigos direktoriaus, savanoris supažindinamas su ligoninės Darbo tvarkos taisyklėmis bei darbuotojų saugos ir sveikatos bei priešgaisrinės saugos instruktažais.
  • Ligoninė paskiria savanorišką veiklą atliekančiam asmeniui vadovą, kuris prižiūrės atliekamus darbus ir derins darbo atlikimo grafiką
  • Savanoriai Marijampolės ligoninėje gali atlikti techninius darbus, kurjerio, palydovo funkcijas, transportuoti pacientus. Padėti slaugytojui ar slaugytojo padėjėjui prižiūrėti ir pasirūpinti pacientais – palydėti pasivaikščioti, skaityti knygas, palaikyti pokalbius ir kita.
  • Jei savanoris netinkamai atlieka savo darbą, ligoninė turi teisę atsisakyti savanorio nurodant priežastis. Savanoriui pageidaujant, Marijampolės savivaldybės Jaunimo savanoriškos veiklos tarnyba arba ligoninė gali išduoti dokumentą apie atliktą savanorišką veiklą įstaigoje.
  • VšĮ Marijmapolės ligoninė yra akredituota jaunimo savanorius priimanti organizacija. Visa aktali informacija yra patalpinta Jaunimo reikalų departamento internetiniame puslapyje jrd.lt.

Marijampolės ligoninėje savanorišką veiklą atliko jau nemažas būrys jaunų žmonių. Štai ką jie kalba apie šią patirtį:

„Savanorystė – nesavanaudiška veikla ne tik dėl kitų, bet ir dėl pačio savęs. Atlikdama savanorišką veiklą įgijau naudingos patirties, kurią planuoju panaudoti ir ateityje, nes noriu pasirinkti medicinos studijas. Atlikdama man paskirtus darbus, ligoninėje, įsiliejau į kolektyvą ir jaučiausi neatskiriama jo dalimi. Pasirinkusi šios ligoninės Traumatologijos-ortpedijos skyrių, tikrai nepasigailėjau, kadangi tiek kolektyvas, tiek pacientai priėmė su šypsenomis veiduose. Ne kartą esu išgirdusi, jog džiaugiasi, kad esu ir padedu. Savanorystė ligoninėje tik patvirtino mano pasirinkimą studijuoti mediciną ateityje ir padėti pacientams. Ši patirtis – neįkainojama.“

Agnė G.

„Savanorystė ligoninėje – tai galimybė bent šiek tiek palengvinti personalo darbą bei padėti ligoniams, tuo pačiu gaunant daug vertingesnį nei materialų atlygį – įprasmintą laiką ir naujas patirtis. Iš tiesų, mintis eiti savanoriauti būtent į Marijampolės ligoninę, aplankė gana spontaniškai, nemąsčiau apie tai ilgai ir nesvarsčiau kitų vietų, kur galėčiau padėti. Labai džiaugiuosi, kad atsidūriau būtent šioje įstaigoje. Žinoma, padėti ligoninėje, kur tenka matyti kitų žmonių skausmą, nėra visada lengva, tačiau manau, kad savanoriaudama čia įgavau daugiau empatijos ir pakantumo. Be to sutikau daug malonių žmonių, kurie noriai bendrauja, dalinasi savo istorijomis. Labai noriu padėkoti visam ligoninės personalui už šiltą priėmimą ir kantrybę supažindinant su įvairiais man ankščiau nežinotais dalykais. Labai Jums ačiū.“

Goda S.

„Iš tiesų savanorystė davė daug naudos. Prima, aš įstojau į medicinos studijas. Prieš tai, labai norėjau pamatyti ir pajusti, koks tai yra darbas. Savanoriaujant susipažinau su ligoninės personalu, išgirdau jų pasakojimus apie šį nelengvą darbą. Laikas ligoninėje – man yra   laiko dovanojimas kitiems, kai pats esi laisvas ir ne produktyvus. Kiekviena nauja patirtis daro mane labiau išsilavinusiu, todėl galiu augti, kaip asmenybė.“

Ainas B.

 

VšĮ Marijampolės ligoninės inf. 

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti