Gydytojai ortopedai-traumatologai domėjosi naujausiomis sąnarių gydymo tendencijomis

Rugsėjo 27-28 dienomis Marijampolės ligoninės ortopedai-traumatologai dalyvavo konferencijoje, kurios tema „Artroskopija: naujausios sąnarių gydymo tendencijos“.

Priešingai nei operuojant sąnarius įprastiniu būdu, šis gydymo metodas padeda išvengti didelių pjūvių, todėl formuojasi mažesni randai, greičiau atsistato sąnario funkcija, audiniai yra mažiau traumuojami. Šiandieninėje medicinoje kai kurios patologijos yra gydomos tik artroskopiškai. Artroskopinis metodas ne tik padeda išvengti didelių pjūvių, bet ir leidžia geriau apžiūrėti sąnarį, jo struktūras, patikslinti ar rasti patologiją, kurią ne visada pavyksta pamatyti magnetinio rezonanso tyrimo metu.

Klaipėdoje vykusioje konferencijoje savo patirtimi dalinosi ne tik Lietuvos, bet ir Šveicarijos, Graikijos, Vokietijos, Olandijos, Lenkijos medikai. Konferencija buvo organizuojama itin novatoriškai ir neapsiribojo diskusijomis uždaroje salėje  – jos dalyviai turėjo galimybę stebėti tiesioginę transliaciją iš Klaipėdos universitetinės ligoninės, kurios metu Lenkijos bei Lietuvos gydytojai atliko tris kelio ir peties sąnarių operacijas.

 

 

Informaciją rengė Ryšių su visuomene specialistė

Eglė Burbaitė

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti