Gydytojai ortopedai-traumatologai domėjosi naujausiomis sąnarių gydymo tendencijomis

Rugsėjo 27-28 dienomis Marijampolės ligoninės ortopedai-traumatologai dalyvavo konferencijoje, kurios tema „Artroskopija: naujausios sąnarių gydymo tendencijos“.

Priešingai nei operuojant sąnarius įprastiniu būdu, šis gydymo metodas padeda išvengti didelių pjūvių, todėl formuojasi mažesni randai, greičiau atsistato sąnario funkcija, audiniai yra mažiau traumuojami. Šiandieninėje medicinoje kai kurios patologijos yra gydomos tik artroskopiškai. Artroskopinis metodas ne tik padeda išvengti didelių pjūvių, bet ir leidžia geriau apžiūrėti sąnarį, jo struktūras, patikslinti ar rasti patologiją, kurią ne visada pavyksta pamatyti magnetinio rezonanso tyrimo metu.

Klaipėdoje vykusioje konferencijoje savo patirtimi dalinosi ne tik Lietuvos, bet ir Šveicarijos, Graikijos, Vokietijos, Olandijos, Lenkijos medikai. Konferencija buvo organizuojama itin novatoriškai ir neapsiribojo diskusijomis uždaroje salėje  – jos dalyviai turėjo galimybę stebėti tiesioginę transliaciją iš Klaipėdos universitetinės ligoninės, kurios metu Lenkijos bei Lietuvos gydytojai atliko tris kelio ir peties sąnarių operacijas.

 

 

Informaciją rengė Ryšių su visuomene specialistė

Eglė Burbaitė