Marijampolės ligoninė pradeda įgyvendinti naują projektą

Kovo 7–8 dienomis Suvalkuose, Lenkijoje įvyko projekto „Inovatyvus LEAN procesų valdymas Lenkijos–Lietuvos pasienio ligoninėse“ atidarymo konferencija, kurioje dalyvavo trys projekto partnerės – Marijampolės, Alytaus ir Suvalkų vaivadijos ligoninės. Oficialų projekto startą paskelbęs ir sveikinimo žodžius taręs Suvalkų ligoninės direktorius Adamas Šalanda (Adam Szalanda) pasidžiaugė, jog tai jau ne pirmas INTERREG Lietuvos–Lenkijos pasienio regiono projektas bendradarbiaujant su Marijampolės ligonine. Jis teigė, jog tikisi, kad projektas bus sėkmingai įgyvendintas, o užsimezgusi draugystė gyvuos dar ne vienerius metus.

Naujo projekto tikslas – sustiprinti Lietuvos–Lenkijos pasienio regiono ligoninių darbo efektyvumą ir našumą, įgyvendinant inovatyvią valdymo politiką, taip vadinamą LEAN MANAGEMENT. Nors šis angliškas terminas kalbant apie procesų valdymo metodus paprastai nėra verčiamas į lietuvių kalbą, trumpai tariant – tai nuolatinis tobulėjimas ir nereikalingų veiklų (nuostolių) šalinimas, kai naudojant mažesnius išteklius siekiama sukurti didesnę vertę klientui, ir įstaigos konkurencinio pranašumo didinimas. Šio metodo taikymas įstaigų ar įmonių procesų valdyme nūdienoje tampa vis aktualesnis. Besikeičianti sveikatos priežiūros sistemos aplinka – augantis pacientų reiklumas medicininių paslaugų kokybei, nuolat kintantys jų lūkesčiai bei aukšta konkurencija tarp gydymo įstaigų – skatina ieškoti naujų sisteminių priemonių teikiamų paslaugų kokybei gerinti bei valdyti. Tikimasi, kad naudojant LEAN metodiką ir išanalizavus bei optimizavus ligoninės valdymo procesus bus įdiegti į pacientą orientuoti pokyčiai, kurie padės projekte dalyvaujančioms ligoninėms išlikti patraukliomis ir kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiomis įstaigomis.

Nors projekto partneres – Marijampolės, Alytaus ir Suvalkų vaivadijos ligonines – vienija bendras tikslas ir jungtinės veiklos, kiekviena jų pasirinko sau tinkamą kryptį ir dirbs savo užsibrėžtų tikslų link. Marijampolės ligoninė yra susitelkusi ties nervų ligų diagnostikos ir reabilitacinio gydymo gerinimu. Planuojama, jog per numatytą projekto trukmę, 2 metus, Marijampolės ligoninėje bus įsigyta medicininė aparatūra, kuri išplės nervų ligų diagnostikos galimybes, leis lengviau identifikuoti ir gydyti neurologinius susirgimus. Be to, anot Marijampolės ligoninės gydytojo neurologo Vaidoto Gudžiūno, labai svarbi neurologinių ir kitų susirgimų gydymo dalis – reabilitacija. Gydytojo teigimu, moderni elektroterapija ir išplėstos kineziterapijos galimybės leidžia pasiekti geresnių rezultatų. Esant tam tikroms ligoms įprastinė kineziterapija negalima dėl paciento silpnumo. Procedūros vandenyje leidžia šią  problemą spręsti daug efektyviau, tad projekto metu tikimasi įsigyti ėjimo/bėgimo takelį vandenyje bei elektrostimuliacijos prietaisus.

Kaip ir ankstesnių INTERREG Lietuvos–Lenkijos pasienio regiono projektų, iš dalies finansuojamų Europos Sąjungos lėšomis, metu šio projekto veiklose numatyta suorganizuoti mokymus ir praktinius seminarus personalui bei lyderių akademijos susitikimus, kurie praturtins ligoninės darbuotojus naujomis žiniomis, padėsiančiomis suteikti kokybišką, pacientų lūkesčius ir poreikius atitinkantį gydymą.

Gydytojas V. Gudžiūnas pristato Marijampolės ligoninės Nervų ligų skyrių

 

Informaciją rengė Ryšių su visuomene specialistė

Eglė Burbaitė