Lapkričio 14-oji Pasaulinė diabeto diena

          Nuo 1991 m. kasmet lapkričio 14-ąją minima Pasaulinė diabeto diena (PDD), kurios tikslas – atkreipti visuomenės ir vyriausybių dėmesį į šią ligą, jos komplikacijas, prevenciją ir ligos kontrolę, įskaitant mokymą ir informaciją įvairiomis žiniasklaidos priemonėmis.
          2021 m. sausio mėn. 1 d. yra nauja cukrinio diabeto gydymo metodika, kuria turi vadovautis visi gydytojai diagnozuodami ir gydydami cukrinį diabetą.
          Šiuolaikinis cukrinio diabeto gydymas neapsiriboja vien cukraus kiekio kraujyje korekcija. Didelis dėmesys kreipiamas į širdies ir inkstų ligų prevenciją bei nutukimo gydymą. Todėl atsirado galimybė anksčiau paskirti reikiamus vaistus nelaukiant kol gliukozilintas hemoglobinas taps per didelis.
          Labai svarbu atkreipti dėmesį į esamas širdies, inkstų ligas, nutukimą ir pasirinkti tinkamą gydymą.
          Norint teisingai gydyti cukrinį diabetą, reikia kreiptis į šeimos gydytoją, arba su šeimos gydytojo siuntimu kreiptis į gydytoją endokrinologą.

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti