Kitą savaitę ligoninėje planuojama atnaujinti ambulatorines paslaugas

VšĮ Marijampolės ligoninėje, kaip ir kitos šalies asmens sveikatos priežiūros įstaigose, vyksta pasirengimas atnaujinti planinių ambulatorinių ir stacionarinių paslaugų teikimą.

Planinių paslaugų teikimą pradėsime vykdyti griežtai laikantis infekcijos kontrolės reikalavimų, kurių tikslas – iki minimumo sumažinti pavojų pacientams užsikrėsti COVID-19 (koronavirusine) infekcija. Numatyta, kad suderinus pasirengimo planą su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, Marijampolės ligoninė planines ambulatorines paslaugas pacientams pradės teikti ateinančią savaitę. Tačiau darbas Konsultacijų poliklinikoje vyks kitaip. Prie anksčiau buvusios tvarkos dar nebus sugrįžta. Veiklą atnaujinsime etapais. Įsivertinę Marijampolės ligoninės Konsultacijų poliklinikos infrastruktūrą, kol kas planuojame atnaujinti tik iki 45 procentų buvusios apimties.

Ambulatorinės planinės paslaugos bus teikiamos ir nuotolinės, ir kontaktinės: kai pacientai, konsultuojančio gydytojo sprendimu, bus konsultuojami atvykus į Konsultacijų polikliniką. Nuotolinei konsultacijai pacientą registruos šeimos gydytojas. Ši konsultacija parodys, ar pacientui tokios pagalbos užtenka. Jei gydytojas nuspręs, kad reikia konsultacijos gyvai, bus susisiekta su pacientu, kad šis atvyktų apžiūrai į Marijampolės ligoninės Konsultacijų polikliniką. Pacientui bus paaiškinta, kaip jis turės patekti pas konsultaciją teikiantį specialistą (kokiu keliu poliklinikoje turės pasiekti gydytojo kabinetą). Atvykstantiems į Konsultacijų polikliniką bus nurodytas tikslus laikas, pacientų bus prašoma įstaigoje būti ne anksčiau nei 10 minučių iki vizito pradžios. Tikslus laiko planavimas padės išvengti pacientų būriavimosi ir nereikalingų eilių poliklinikoje. Atvykusiam ambulatorinės konsultacijos pacientui bus būtina dėvėti vienkartinę medicininę kaukę, jį lydėti (jei palydintis asmuo pacientui reikalingas) galės tik vienas asmuo, taip pat dėvintis veido apsaugos priemonę. Atvykus į Konsultacijų polikliniką, pirmiausia bus pamatuojama atvykusiojo temperatūra. Konsultacijos karantino laikotarpiu užtruks šiek tiek ilgiau, nes prireiks specialaus kabinetų paruošimo – vėdinimo, valymo, dezinfekavimo tam, kad pacientai būtų saugūs.

Atvyksiantiems planinių stacionarinių paslaugų į Marijampolės ligoninę, bus privalu turėti ne daugiau nei prieš 48 valandas iki hospitalizacijos atliktą PGR metodu dėl Covid-19 (koronainfekcijos) ėminio atsakymą. Rekomenduojama tyrimą atlikti mobiliuosiuose punktuose pagal šeimos gydytojo siuntimą. Išimtiniais atvejais galės būti tyrimas atliekamas ir Marijampolės ligoninėje, bet neišvengiamai teks laukti tyrimo atsakymo.

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti