ketvirtadienį gautas COVID-19 teigiamas testas ligoninės darbuotojui

Gautas 1 teigiamas COVID-19 testas vidaus l. sk. slaugytojai, kuri jau grįžusi į darbą po persirgtos COVID-19 infekcijos. Jai 2 kartus mobiliame patikros punkte buvo paimtas ėminys, abu kartus gautas neigiamas rezultatas. Vakar eilės tvarka, kaip ir visiems darbuotojams, ėminys imtas profilaktiškai. Ši slaugytoja neturi jokių ligos simptomų, jos šeimos nariai, su kuriais ji gyvena grįžusi po ligos jau 2 savaites, yra sveiki.

Norėdami geriau suprasti, kas įvyko, tel. konsultavomės su Kauno klinikinės ligoninės prof. A.Mickiene, Vilniaus klinikinės ligoninės mikrobiologinės laboratorijos vedėja dr. J. Miciulevičiene. Jų nuomone, galutinio tikro atsakymo šiai dienai dar nėra. Gali būti, kad po ligos šio viruso išskyrimas minimalia koncentracija išlieka dar tam tikrą laiką ir jo suradimas labai priklauso nuo tepinėlio paėmimo technikos (dėkojame gydytojai R.Raslanaitei už pasiaukojantį darbą ir pamokas mūsų slaugytojoms!).

Gali būti ir taip, kad PGR tyrimo metu „pagaunamas“ ne pats gyvas virusas, o jo paliktas pėdsakas organizmo ląstelėse, kuris gali išlikti dar ilgesnį laiką.

Mažiausiai tikėtina galimybė, kad slaugytoja galėjo užsikrėsti pakartotinai (ligoninėje jau trys savaitės, atliekant tikrai didelės apimties darbuotojų profilaktinį testavimą, nėra randama teigiamų testų atsakymų, nebuvo ir COVID+ pacientų; visuomenėje, kaip atrodo iš atliekamų tyrimų mobiliame patikros punkte, taip pat ši liga neišplitusi).

Kaip elgsimės toliau?

Ištyrus šios slaugytojos galimus kontaktus ligoninėje, jie vertinti, kaip nekeliantys rizikos: t.y. darbo metu su pacientais ji visada dėvėjo tinkamas asmens apsaugos priemonės, o tuo metu, kai pacientų nebuvo, bendraudama su kolegomis laikėsi socialinės distancijos ir dėvėjo veido kaukę. Todėl kolegos galės tęsti darbą toliau (nebent, mus kontroliuojantis NVSC, nuspręstų kitaip), o ši slaugytoja turės dar kurį laiką pabūti namuose, vėl sulaukti 2 iš eilės neigiamų testų ir grįš į darbą, prieš tai ištirta mūsų profilaktinių ėminių kabinete.

Ligoninės darbuotojai, kaip nustatyta, bus ir toliau testuojami periodiškai. Prašome kantriai laukti pranešimo testuotis; pagal SAM ministro nurodymą, kas savaitė testuojami tik slaugos pacientus prižiūrintys darbuotojai, kiti – rečiau, pagal laboratorijų pajėgumus.

Būkim sveiki ir saugūs!