Galvos smegenų kraujotakos ligų gydymui gerinti – nauja įranga

Viešoji Įstaiga Marijampolės ligoninė įgyvendina projektą „Galvos smegenų kraujotakos ligų profilaktikos diagnostikos ir gydymo paslaugų kokybės gerinimas VšĮ Marijampolės ligoninėje“.

Šio projekto metu modernizuojama ligoninės infrastruktūra, susijusi su galvos smegenų kraujotakos ligų gydymu ir pacientų stebėsena, įsigyjant šioms paslaugoms teikti naujus baldus bei įrangą.

Nervų ligų skyriuje jau atnaujintos  elektrinės funkcinės lovos, čiužiniai, spintelės prie pacientų lovų, transportavimo kėdės – foteliai, dušo/tualeto kėdės, pacientų pervežimo bei transportavimo vežimėliai, pasikėlimo diržai bei perkėlimo lovos.

Įsigyta nauja, kokybiškesnei diagnostikai skirta įranga: ultragarsinė sistema galvos smegenų kraujagyslėms tirti, ultragarsinis šlapimo pūslės šlapimo tūrio tyrimo aparatas,  monitoriavimo sistema su centrine stotimi, ultragarso sistema, turinti diagnostinę programinę įrangą ir daviklius kaklo galvos kraujagyslėms tirti, kraujo krešėjimo analizatorius bei vaizdo archyvavimo ir perdavimo sistema. 

Ligoninėje labiausiai laukiamas naujas kompiuterinis tomografas. Šiuo metu jau yra atliktos visos pirkimui reikalingos procedūros ir pasirašyta sutartis su šio prietaiso rangovais, kurie įsipareigojo naująjį kompiuterinį tomografą sumontuoti iki lapkričio 30 d.

viešoji įstaiga Marijampolės ligoninė yra viena iš tarpinės pagalbos ligoninių, kurioje įtariant pacientui ūminį galvos smegenų insultą, turi būti neatidėliojant atliekami tam tikri tyrimai bei sprendžiama dėl gydymo ar tolesnės pagalbos organizavimo, todėl nauja įranga yra labai svarbi  neatidėliotinos ir kokybiškos pagalbos pacientams, patyrusiems ūminį galvos smegenų kraujotakos sutrikimą, užtikrinimui.

„Galvos smegenų kraujotakos ligų profilaktikos diagnostikos ir gydymo paslaugų kokybės gerinimas VšĮ Marijampolės ligoninėje“ projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

 

VšĮ Marijampolės ligoninės inf. 

Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus.

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete. Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos. Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė.

Uždaryti