Marijampolės ligoninėje įrengta Skausmo klinika

Marijampolė turi kuo didžiuotis – viešojoje įstaigoje Marijampolės ligoninėje įrengta Skausmo klinika.

Skausmo klinika – Marijampolės ligoninės daugiaprofilinis gydymo padalinys, kuriame bus vykdoma skausmo diagnostika, medikamentinis gydymas bei invazinės procedūros.

Marijampolės Rotary klubas kartu su Marijampolės savivaldybe bei VŠĮ Marijampolės ligonine įvykdė naują bei daugeliui pacientų aktualų projektą – VŠĮ Marijampolės ligoninės patalpose buvo įkurtos skausmo gydymo patalpos, kuriose bus teikiama medicininė pagalba lėtinį skausmą kenčiantiems pacientams siekiant pagerinti jų gyvenimo kokybę. Galime pasidžiaugti, jog tokio pobūdžio centrų Marijampolės ir aplinkinėse savivaldybėse nėra, o lėtinį skausmą kenčiančių pacientų srautas – didelis.

„Lėtinis skausmas po truputį tampa nauja šiuolaikinės visuomenės dalimi – nuolat skubantys žmonės šiandien laiko sau nebeatranda, ignoruoja kūno siunčiamus signalus, o į medikus neretai kreipiasi jau tik tuomet, kai liga būna įsisenėjusi. Skausmo klinikos paslaugų poreikis ir nauda neabejotina, todėl pasistengsime su kompetetinga komanda padėti ne gyventi su skausmu, o padarysime viską, kad jo nebejaustumėte“, – sakė gydytojas anesteziologas-reanimatalogas Linas Šikarskas.

Naujai atidarytoje klinikoje įrengtos 4 palatos, kuriose bus teikiamos ambulatorinės dienos stacionaro paslaugos. Šiomis paslaugomis galės pasinaudoti pacientai jaučiantys lėtinį skausmą (skausmas, trunkantis 3 mėnesius ir ilgiau) pooperacinį skausmą ar po trauminį skausmą.

„Dar kartą įsitikinau, žmonių gerumui ribų nėra, sukurtas dar vienas unikalus stebuklas. Susitelkus mūsų geradariams – Marijampolės Rotary klubui bei Marijampolės savivaldybei, prisidėjus verslo bei Marijampolės bendruomenei įkūrėme kliniką, kuria drąsiai galime didžiuotis. Prisidėjome ir savo lėšomis, už kurias nupirkome reikalingą medicininę įrengą (Konsolės, Defibriliatorius, Kardiogrofas, Krijo aparatą ir kt.). Tariu didelį ačiū už šį mižiniškos vertės projektą, kurio be Jūsų pagalbos nebūtume įvykdę“, – dėkojo Viešosios įstaigos Marijampolės ligoninės direktorius Mantas Čėsna.

Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda savo kalbą pradėjo padėka visiems neabejingiems, kurie negailėdami nuoširdžių pastangų ir lėšų prisidėjo, kad tokia klinika atsirastų. „Ypatingai didžiuojuosi mūsų miesto bendruomene, kuri esant reikalui geba susitelkti ir padėtiems, tiems, kam labiausiai reikia. Visada sakiau, mes mylime savo miestą ir stengiamės dėl jo. Skausmo klinikos įrengimas, tai pirmoji investicija į šiuo metu valstybės formuojamą sveikatos politiką – dienos stacionaro paslaugų didinimą“, – sakė P. Isoda.

„Kiekvienas projektas turi savo pradžią ir pabaigą. Šiandien susirinkome tam, kad atidarytume mūsų iniciatyva įrengtą Skausmo kliniką. Dėkoju visiems prisidėjusiems prie šio projekto, dėkoju už gerumą, labdarystę, pastangas ir didelę atsakomybę“, – dėkojo projekto šeimininkas Klemencas Agentas . Ypatinga padėka buvo skirta architektams Algirdui ir Redai Marcinkevičiams už jų įdėtą darbą, kurį šiandien galėjome išvysti. Klemencas Agentas baigdamas savo kalbą visiems linkėjo gyventi be skausmo, tačiau, jei skausmas užeis, žinoti, kad turime kur kreiptis ir patyrus komanda visada pasiruošusi pagelbėti.

Į atidarymo renginį atvyko ir Rotary apygardos valdytojas Evaldas Vaineikis, kuris ypatingai didžiavosi Marijampolės Rotary klubo nariais, dėkojo už tokias nuoširdžias iniciatyvas, kurias paskutiniu metu vykdo klubo nariai. „Esu dėkingas Marijampolės rotariečiams už tikrą nesuvaidintą meilę savo miestui, už bendruomeniškumą ir norą gerumu dalintis su bendruomene. Šiandien žengtas svarbu  žingsnis, kuris tik įrodo, kad jūsų klubo nariai turi dideles širdis ir dalinasi gerumu su miesto bendruomene. Džiaugiuosi, kad Rotary ir medikų tikslai bei vertybės sutampa – padėti tiems, kam labiausiai reikia“ , – sakė E. Vaineikis.